На Тернопільщині відтворили битву Січових стрільців проти російської армії

На Тернопільщині відтворили битву Січових стрільців проти російської армії

l

На Тернопільщині відтворили битву легіону Українських Січових стрільців проти підрозділів російської армії. Цей бій вважається найкривавішим в історії УСС.

Театралізоване військово-історичне дійство  відбулося 10 серпня на горі Лисоня, що на Бережанщині. Символічний захід присвятили 100-й річниці заснування цього легіону.

Головними організаторами дійства стали представники львівської громадської організації «Європейська галицька асамблея», – повідомляє прес-служба ТОДА.

Участь у театралізованій реконструкції взяли люди різних професій – від вчителя філософії до двірника. Гостей частували стравами польової кухні – кулешем та узваром.

«Я представляю кулеметника від легіону Січових стрільців. На мені швейцарська форма австро-угорських військ часів Першої світової війни. Моя зброя – це оригінальний кулемет «Максим» зразка 1910 року, яким озброювались усі країни-учасники війни. Ним можна прицільно стріляти на відстані, вага кулемета – 70 кілограмів» , – розповів учасник реконструкції Степан Добарін.

ll

Протягом року організація відтворює бої у десятках подібних заходах. Окрім того, її представники часто знімаються у фільмах в Україні та за кордоном.

За словами організаторів театралізованого дійства, такі заходи потрібні насамперед для патріотичного виховання молоді.

«Це надзвичайно актуально у наш час, коли на Сході не припиняються бої, – зазначив житель Бережан Олег Павлів. – Адже формування свідомого українця приведе до побудови міцної держави».

Священики відправили поминальну літургію за українцями та вояками інших національностей, які загинули в роки Першої світової війни. Учасники заходу висловили сподівання, що найближчим часом війна залишиться для України тільки в реконструкції.

lll

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *