На Тернопільщині відзначили рекордом 50-річчя легендарної пісні Володимира Івасюка: «Червону руту» заспівали 614 жителів Чортківщини (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Кілька сотень людей зібралися на майданчику перед будівлею Чортківського районного будинку культури імені Катерини Рубчакової і заспівали знамениту «Червону руту», аби встановити національний рекорд України у номінації «Наймасовіша пісенна естафета».

На одній локації перебувало дуже багато людей різного віку і різних професій: медики, вчителі, бібліотекарі, працівники культури, студенти навчальних закладів і  шкіл  району, багато людей, які просто люблять Україну і українську пісню.

Чудові ведучі Галина Чайківська, очільниця відділу культури, туризму, національностей та релігій Чортківської райдержадміністрації та ініціаторка встановлення рекорду, і Олександра Кашуба, солістка районного будинку культури, зробили екскурс в минуле, 50 років тому, коли з’явилася на світ ця легендарна пісня.

Для встановлення рекорду присутні поділилися за віком на чотири групи. На першій локації були ті, кому виповнилось 45+ років, на другій – 25-45 років, на третій – молодь, на четвертій – діти.

І от хвилююча мить, звучать перші акорди пісні й кожна вікова категорія виконує свій куплет, а приспів –  всі разом! Чудове звучання, але коли заспівали наймолодші учасники свята, серце стрепенулося в грудях, а на очах з’явилися сльози радості – Україна має майбутнє! І згадалися слова голови Народного руху України В’ячеслава Чорновола: “Україна починається з тебе!”. Так, Україна починається з кожного з нас.

Всього разом заспівали 614 шанувальників української пісні, а також супер-фіналісти шоу Х-фактор-4 гурт “Тріода”. Рекорд зафіксував експерт національного реєстру рекордів України Павло Горішевський.

У встановленні рекорду взяли участь  заступники голови Чортківської райдержадміністрації Іван Заболотний та Йосифа Овод та заступник голови Чортківської райради Петро Пушкар.

– Легендарній «Чарівній руті» Володимира Івасюка виповнюється 50 років, – відзначив під час отримання сертифікату Іван Заболотний. – Україна – це чарівна пісня, яка передається нам з покоління в покоління. Співаючи, ми зазираємо у нашу історію, у минуле, намагаючись обережно побачити картини народження української нації. Приємно, що ми встановили саме такий рекорд.

Керуюча справами виконавчого апарату районної ради Тетяна Яблонь зачитала учасникам заходу власний вірш, присвячений Володимиру Івасюку.

Продовжилось дійство гала-концертом відкритого фести­валю-конкурсу української ес­тра­д­ної пісні ім. Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас» у глядацькій залі будинку культури.

Віра СИРОТА-ЯБЛОНЬ.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *