На Тернопільщині влада закликає жителів відповідально і серйозно ставитись до карантинних заходів

На Тернопільщині влада закликає жителів відповідально і серйозно ставитись до карантинних заходів

Мешканці повинні більш відповідально і серйозно ставитись до карантинних заходів, що діють в області. На цьому Наголосив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук під час засідання оперативного штабу з організації профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню та поширенню COVID-19 на території області.

«Ми маємо більш відповідально і серйозно ставитись до тих карантинних заходів, що діють в області, – зазначив Віктор Овчарук. – Звертаюсь до свідомих громадян: на Тернопільщині запроваджено надзвичайну ситуацію, і це означає, що ми повинні перебувати вдома, максимально обмежити вихід на вулицю та будь-яке спілкування, дотримуватись дистанцію не менше двох метрів, дотримуватись заходів гігієни тощо. Карантин – це не відпустка для дорослих і не дитячі канікули. Краяни мають бути відповідальними за своє життя та життя рідних, близьких, усіх тернополян.

У свою чергу обласна рада здійснює необхідні заходи щодо боротьби з корона вірусною інфекцією. Нагадаю: під час ІІ пленарного засідання 14 сесії облради депутати виділили додатково кошти на запобігання та боротьбу із коронавірусом, а саме – за погодженням із депутатськими фракціями та профільною комісією сесія прийняла рішення направити 23,5 мільйонів гривень на заходи та закупівлю обладнання на боротьбу із коронавірусом, а саме: комунальній установі Тернопільської обласної ради “База спеціального медичного постачання” – 10 мільйонів гривень на придбання засобів індивідуального захисту та медичного обладнання, у тому числі апаратів штучної вентиляції легень. Також депутати проголосували за виділення 4 мільйонів гривень на реєстрацію попередньо закуплених обласною радою автомобілів швидкої допомоги, а Центру екстреної допомоги – 100 тисяч гривень на оформлення на них документів тощо.
Під час першого пленарного засідання 14 сесії було направлено 1,5 мільйона гривень Тернопільській міській раді для облаштування інфекційних лікарень та ще 1,5 мільйона гривень для медичних закладів області

Тож я закликаю мешканців нашої області дотримуватися протиепідемічних заходів. Не потрібно панікувати, а лише чітко виконувати рекомендації медиків. Звертаюся до тих, хто повертається із-за кордону: залишайтесь у самоізоляції 14 днів. Це дуже важливо. Не наражайте на небезпеку  інших! Перелік закладів для лікування, тимчасової обсервації (ізоляції) осіб з ознаками гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусом COVID-19 вже створено (їх є 19), як і план перепрофілізації закладів охорони здоров’я області (34 з понад 800 ліжкомісць) для надання медичної допомоги громадянам з COVID-19. Якщо у вас з’явились симптоми недуги – не панікуйте. Зверніться за консультацією до сімейного лікаря для взяття на контроль і отримання відповідних рекомендацій”.

Нагадаємо: оперативну інформацію щодо COVID-19 в Тернопільській області можна дізнатись тут: https://www.facebook.com/laboratorycentr/

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *