Найцікавіші місця Тернопільського регіону: 5 напрямків дослідження

Тернопільська область славиться замковою історією та неймовірними краєвидами, за ними туристи і відправляються на вікенд. 

Перед вами 5 напрямків дослідження Тернопільщини, про які детальніше розповіли експерти сервісу бронювання готелів “Ваубу”. 

Віадук, якому більш як 200 років

На Тернопільщині є високий Плебанівський віадук, що простягається над глибоким урвищем і є залізничною колією. Фанати Гаррі Поттера точно помітять схожість із відадуком, зафільмованим у пригодах хлопчика-чаклуна. 

Розташований міст недалеко від міста Теребовля – це 40 км від Тернополя, де можна винайняти готель зі знижкою. Як її отримати: 

  1. зареєструватися на сайті vauboo.com та обрати готель.
  2. Торгуватися із готелем на Ваубу.ком онлайн.
  3. Чекати на знижку до 30% від вартості номера.

Найінстаграмніший водоспад

Рукотворні місця Тернопільщини не менш разючі, а саме Джуринський водоспад, що журчить на однойменній річці біля села Нирків. Вода тут падає з висоти 16 метрів. Зазвичай таку екскурсію поєднують з милуванням стародавньою оборонною спорудою – Червоноградским замком, який розташований поруч. 

Щоб потрапити на водоспад, потрібно обрати житло у Тернопільській області та зняти номер десь неподалік. Бо їхати сюди від Тернополя аж 100 км автівкою.

Збаразький замок

Для тих, кому цікаві Замки Тернопільщини, продовжуємо крокувати далі по замкових локаціях і доїзджаємо до Збаража. Тутешній замок збудовано у 1627 році. Він бачив облогу Хмельницького, був прихистком для турків. Потім в ньому гетьманував Дмитро Вишневецький й зрештою власність перейшла Станіславу Потоцькому. 

Зараз тут краєзнавчий музей. Замку є що розповісти: в експозиції виставлена зброя, сакральні речі, картини, вишивки, документальні відомості про визначні місця.

Бережанський замок

Цю пам’ятку оборонної архітектури Галичини побудовано у XVI-XVIII ст. і відносять її до епохи Ренесансу. 

Замок стоїть на території величезного парку біля річки Золота Липа, його будівля огороджена муром. 

На жаль, стіни руйнуються та потребують реставрації, тож поспішіть побачити старовинну споруду, поки вона ще існує.

Кришталева печера

Особливість локації у тому, що печера знаходиться не у заглибленні, а на височині – 320 метрів над рівнем сусіднього села Кривче, що за 100 км від Тернополя. 

Назву печера отримала через блискіт внутрішніх стін, які мов вкриті кристалами. Підземні коридори утворилися більш як мільйон років тому, коли тут ще було Сарматське море, тому це унікальні туристичні місця Тернопільщини.

Зараз розвідано 5 кілометрів коридорів, облаштовані зали для відвідувачів. Заходити всередину можна тільки у супроводі провідника. Сюди приїздять, щоб подихати лікувальним іонізованим повітрям. В печерах дуже холодно, тож прихопіть куртку. 

В Україні багато туристичних регіонів, але всі області мають якесь одне спрямування – рекреація, історія, індустріальний туризм. Проте красиві місця Тернопільщини поєднують різні пам’ятки: історичні, ландшафтні, технічні, культурні. Тож відпочинок тут буде цікавим та інформаційно-насиченим.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares