Не хочеться захворіти на коронавірус. Як зміцнити імунітет?

Не хочеться захворіти на коронавірус. Як зміцнити імунітет?

Ліки не допоможуть, а хороший сон і менший рівень стресу – так

Існує не так багато надійних способів зміцнити імунітет: висипатися, стежити за харчуванням, тренуватися регулярно, усунути джерела стресу – телевізор і соціальні мережі. Тим паче, в медіа часто рекламують препарати, які начебто допоможуть не захворіти на коронавірус. Проте, таблеток для профілактики та лікування цієї хвороби не існує (вакцини та імунні препарати ще проходять лабораторні та клінічні випробування). Ефективність дієтичних добавок не доведена. Водночас, способи допомогти імунній системі є.

 

Не шукайте таблетки для профілактики коронавірусу – їх не існує

Як немає і спеціальних препаратів для підвищення імунітету. Стан імунної системи залежить від способу життя, харчування, екології та генетики. Призначити курс вітамінів може тільки лікар після обстеження та аналізу крові.

Офіційна позиція ВООЗ така: рекомендованих ліків для профілактики або лікування COVID-19 поки немає. Не допомагає при коронавірусі й вакцина від грипу. Щеплення від грипу потрібно зробити, щоб не захворіти на грип, – але не більше.

 

Намагайтеся знизити рівень стресу

Чим більше ви думаєте про коронавірус, тим більше шансів від нього постраждати. Спробуйте зайнятися рутинними справами. Складіть розпорядок дня, напишіть список продуктів, які треба купити, приберіть вдома. Не залишайтеся наодинці зі стресом – поговоріть з друзями або родичами. Якщо почуття тривоги вас не покидає, не соромтеся звернутися до фахівця. Впоратися зі стресом допомагає турбота про інших.

Американський Центр з контролю захворювань радить: залишайтеся поінформованими. Зовсім без новин ви теж будете хвилюватися, тому обмежтеся кількома перевіреними джерелами.

Встановіть ліміт на читання новин. Гормон стресу кортизол «вимикає» клітини у вашій імунній системі. Щоб зменшити стрес, спробуйте медитувати, послухати гарну музику. Читайте книги, гуляйте на свіжому повітрі подалі від людей.

 

Висипайтесь та робіть зарядку

Фізичні вправи низької і середньої інтенсивності знижують рівень кортизолу й допомагають роботі імунної системи. Американська мережа першої медичної допомоги рекомендує від 30 до 60 хвилин вправ на день. Гуляйте або бігайте на вулиці, але зберігайте дистанцію з іншими людьми.

Гарним сном ви допомагаєте своєму організму боротися з хворобами. Дорослим потрібно спати по сім-вісім годин на добу. Дітям – більше, залежно від віку. За 10 годин до сну старайтеся не пити напої з кофеїном, за чотири години не їсти, за дві години до сну вимкнути гаджети.

 

Стежте за своїм харчуванням

Їжте звичайний йогурт – він містить корисні бактерії, які впливають на імунітет.

Споживайте імбир – через великий вміст аскорбінової кислоти, вітамінів групи В, А, цинку, кальцію, йоду, природних антибіотиків імбир зміцнює організм і підвищує опірність різним захворюванням. Також імбир очищає організм від багатьох видів токсинів: харчових, радіаційних і хімічних.

Ще імбир з куркумою, яблуками і часником входить в перелік продуктів, які здатні очищати легені. Адже саме легені є одним з найактивніших місць в організмі, де скупчуються шкідливі речовини. Куркума – її основний компонент “куркумін” – вважається потужним імунним підсилювачем, який діє як протизапальний засіб.

Їжте ягоди – вони насичені вітамінами і антиоксидантами, які зміцнюють імунну систему і допомагають організму ефективніше протистояти різним інфекціям.

Включіть у раціон улюблені продукти з вітаміном С – серед них цитрусові (апельсини, грейпфрути, лимони), журавлина, ківі, чорна смородина, суниця, шипшина, горобина, журавлина, брусниця, обліпиха, яблука, хурма, квашена капуста, брюссельська і цвітна капуста, болгарський перець, помідори, проростки пшениці, петрушка, кріп.

Вживайте різнокольорові овочі – їхні пігменти (хлорофіл, астаксантин, бета-каротин) володіють антиоксидантними властивостями і ефективно працюють на зміцнення організму. Солодкий перець (червоний, зелений, жовтий), червона капуста, броколі є потужними підсилювачами імунної системи.

Здоровий раціон означає не лише набір продуктів. Важливо не переїдати та харчуватися регулярно. Пити більше води – завжди гарна ідея. Коронавірус мине, а корисні звички залишаться.

 

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *