Не горить у вогні: у «Медоборах» на Тернопільщині росте дивна квітка

Не горить у вогні: у «Медоборах» на Тернопільщині росте дивна квітка

Із давніх-давен дійшли до нас перекази про рослину, яка не горить у вогні. Про неї складали вірші і співали пісні. А чи насправді є така рослина неопалима купина? Може, це лише гарна легенда?

Неопалимою купиною називається рослина із родини рутових, яка має наукову назву ясенець білий (Dictamnus albus). Його листки справді схожі на листки ясеня, а кореневище світле. Рослина, до 120 см заввишки, має гарні білі з рожево-пурпуровими прожилками квіти. Зацвітає у травні. Вона густо вкрита залозистими волосками, що виділяють ефірну олію. Про це повідомили у природному заповіднику «Медобори».

Якщо в сонячний безвітряний день піднести до квітучої рослини запаленого сірника, повітря навколо спалахує гарним голубим або зеленуватим полум’ям – це згорає ефірна олія. Полум’я не завдає рослині шкоди. Тому і називають її неопалимою купиною.

Ефірна олія, яка наділяє ясенець таємничістю та дозволяє вважати його символом незнищенності, може спричинити опіки. Вони з’являються не одразу, а через 2-5 днів: спочатку з’являються коричневі плями, а при сильних опіках виникають пухирі. Загоєння відбувається повільно. Кажуть, так рослина себе захищає.

Ясенець білий – у Червоній книзі України. Природоохоронний статус виду: рідкісний.

У заповіднику “Медобори” зростає на лучно-степових схилах. Саме зараз пік цвітіння “неопалимої купини”. Під час відвідування місць зростання ясенцю білого насолоджуйтесь неперевершеною красою, та пам’ятайте про власну безпеку.

Фото Мар’яни Мурської.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *