Німеччина повернула Україні грамоту Петра I, яка підтверджує силове підпорядкування української церкви Росією (ФОТО)

Німеччина повернула Україні грамоту Петра I, яка підтверджує силове підпорядкування української церкви Росією (ФОТО)
До Києва у суботу, 13 квітня 2019 року, привезли з Німеччини грамоту Петра I, яка свідчить про анексію Української помісної церкви Москвою

Про це повідомив міністр культури України Євген Нищук, передає Еспресо з посиланням на РІСУ.

Реліквію відправили до заповідника “Софія Київська”.

“Сьогодні вночі відбулась надзвичайна подія – з Німеччини до України прибула унікальна культурна цінність – історичний документ – грамота Петра І. З моєю заступницею Тамарою Мазур особисто зустрів артефакт у Міжнародному аеропорту “Бориспіль”, – розповів міністр.

За словами Нищука, артефакт датований 1708 роком. Під час Другої Світової війни документ був втрачений, а з кінця 50-х XX ст. знаходився в бібліотеці Інституту східно-європейської історії та краєзнавства Університету Тюбінгена (Федеральна земля Баден-Вюртемберг).

“Це справді надзвичайно цікавий рукописний пергамент, розміром 80 на 58 см у срібно-позолоченій оправі. По поверненні документ доправили до Національного заповідника “Софія Київська”, де дуже скоро ми представимо грамоту до огляду”, – додав міністр.

Він подякував ученим, які знайшли і досліджували культурну цінність, і всім, хто працював над поверненням унікального документа в Україну.

“За свідченнями істориків цей документ є красномовним свідченням анексії Української помісної церкви Московією. Адже у ньому є застереження Петра І про те, що Москва мала сильні побоювання, що Київська митрополія повернеться під владу Константинополя”, – написав Нищук.

Loading...


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares