Німецький економіст Норберт Нойгауз продемонстрував бачення розвитку Тернопільщини (ФОТО)

Німецький економіст Норберт Нойгауз продемонстрував бачення розвитку Тернопільщини (ФОТО)

Робоча зустріч голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни з німецьким політиком, доктором економіки, екс-віце-мером м. Трір, автором книг, присвячених цінностям християнської демократії, Норбертом Нойгаузом відбулась 18 вересня. Про це повідомили у прес-службі ТОДА.

3

Науковець продемонстрував перспективи розвитку області на прикладі одного з найбідніших у минулому міст Німеччини – міста Трір. За допомогою розвитку власного виробництва у цьому населеному пункті вдалось подолати безробіття та вийти на хороші економічні показники.

«На Тернопільщині є велике німецьке підприємство «СЕ-Борднетце», яке почало розширятися і вже забезпечило 4 тисячі робочих місць. У перспективі навколо нього мають вибудуватись такі підприємства області, які займуть місце іноземного. На початку розвитку міста Трір ми ставили невеликі цілі, які складали одну масштабну. І нам вдалось поступово крок за кроком реалізувати 80 відсотків усіх запланованих проектів», – сказав гість з Німеччини.

До цього процесу економіст пропонував залучати випускників вузів та студентів. Зокрема, йшлося про створення наукового парку.

Також Норберт Нойгауз акцентував увагу на економічному розвитку духовних центрів області.

2

Степан Барна запросив німецького експерта провести навчання для працівників облдержадміністрації, а також взяти безпосередню участь у формуванні проектів Стратегії розвитку області. «Ми працюємо над іміджем Тернопільщини в плані інвестиційної привабливості. На території є неабиякий потенціал – це потужний аграрний сектор, туристично-рекреаційні зони, – зауважив Степан Барна. – Нам важливий досвід експертів, які досягли успіху, ми рівняємось на європейські країни. Наші працівники, які займаються розробленням проектів Стратегії розвитку краю, проходять стажування в Німеччині. Ми, у свою чергу, запрошуємо ваших експертів на Тернопільщину для обміну досвідом та участі в інвестиційних проектах. Така співпраця має неоціненний  вплив на бачення розвитку краю та втілення ідей в реальність».

Норберт Нойгауз перебуватиме ще декілька днів на Тернопільщині. Його місія – поділитись знаннями щодо християнських цінностей, демократії та економічного розвитку

Німецький науковець 20 вересня проведе зустріч з молоддю на тему: «Цінності у політиці». А 21 вересня – навчання для працівників ОДА на тему: «Стратегію розвитку області на прикладі міста Трір».

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *