Новації вступної кампанії у Гусятинському коледжі

Новації вступної кампанії у Гусятинському коледжі

Невдовзі у вищих навчальних закладах стартуватиме вступна кампанія. Чим вона відрізняється від попередніх та про те, які її новації, ми вирішили дізнатися у відповідального секретаря відокремленого структурного підрозділу «Гусятинський фаховий  коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя» Марії Іванівни ПАЛАГУТИ.  

– Маріє Іванівно, скажіть насамперед, за якими саме спеціальностями навчаються ваші студенти.                                   

– Коледж здійснює підготовку за семи спеціальностями: «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Облік і оподаткування», «Менеджмент», «Інженерія програмного забезпечення», «Галузеве машинобудування», «Харчові технології», «Автомобільний транспорт». Однак, плануємо  відкрити нову спеціальність: «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

– Коли починаєте приймати документи від вступників?

– Для вступників на основі БСО (9 класів) прийом документів почнеться з 29 червня до 13 липня 2021 року. А вступні іспити – з 14 до 21 липня (комп’ютерне тестування з української мови та математики). До початку іспитів з 1 липня можна пройти підготовчі курси. Конкурсний бал складатиметься з середнього балу документа про освіту та вступного комп’ютерного тестування з української мови та математики.

Хотіла б додати, що Правилами прийому цього року передбачено додатковий прийом документів для здобуття фахової передвищої освіти виключно за кошти фізичних або юридичних осіб до 31 серпня 2021 року.

Для вступників на основі ПЗСО (11 класів) документи прийматимуться з 14 липня до 2 серпня. Потрібно лише два сертифікати: обов’язковий з української мови та другий на вибір вступника, згідно правил прийому до ГФК ТНТУ, наприклад: за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Інженерія програмного забезпечення» другим може бути сертифікат з математики, або іноземної мови, або Історії України; за спеціальністю «Облік і оподаткування», «Автомобільний транспорт», «Галузеве машинобудування» другим може бути сертифікат з математики, або фізики, або Історії України;

за спеціальністю «Менеджмент» другим може бути сертифікат з математики, або географії, або Історії України; за спеціальністю «Харчові технології» другим може бути сертифікат з математики, або біології, або хімії.

Якщо ж вступник ЗНО не складав, то може скласти вступні іспити у коледжі і оцінити свої шанси ще до подачі документів.

Така можливість надається з 1 до 13 липня 2021 року (на місця державного замовлення), а вже потім можна подавати документи до коледжу. Списки осіб, рекомендованих до зарахування, будуть оприлюднені 5 серпня.

Для вступників на основі ОКР «кваліфікований робітник» заяви та документи прийматимуться з 14 липня до 2 серпня.

Фахові вступні випробування проводитимуться 3 серпня під час вступу на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника, у разі подання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, бал вступника за відповідне вступне випробування підвищується на 25%.

Конкурсний бал складатиметься із суми балів за вступне випробування з української мови чи сертифіката ЗНО і фахового іспиту.

– А як щодо контрактників?

– Передбачено додаткове приймання документів для здобуття фахової передвищої освіти за контрактною формою (у разі, коли з поважних причин вступники не змогли вчасно подати документи). Крім того, роботодавці зможуть тепер направляти до коледжу на контрактне навчання групи своїх співробітників протягом усього навчального року.

– Чи є у вас заочна форма навчання?

– Звичайно. Заяви і документи вступники на заочну форму навчання можуть подавати з 14 липня до 2 серпня, з 6 до 28 вересня, з 4 до 27 жовтня, з 1 до 25 листопада. Приймаємо на навчання і осіб, старше 45 років за ваучерами від центрів зайнятості.

Також у нас діє паралельна форма навчання, тобто коли студенти вчаться за основною спеціальністю, а паралельно здобувають інший фах і при закінченні коледжу мають 2-3 дипломи фахового молодшого бакалавра.

– Щиро дякую за детальне роз’яснення.

Марія МАЙДАНЮК.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares