Осінь пахне сливами і теплом

Осінь пахне сливами і теплом
Літо і початок осені – час, коли навкруги багато різних сортів слив. Ці смачні і корисні фрукти стануть чудовим доповненням для десертів, солодкої випічки і навіть м’ясних страв. А ще зі слив можна зварити чудове варення. Тож пропонуємо вам добірку смачних страв із слив.

Свинина із сливами

Зовсім незвичайне поєднання просоченого сливами м’яса виходить ніжним, ароматним і дуже смачним. Таку страву можна подавати як гарячою, так і у вигляді холодної закуски.

Потрібно: 700 г свинячого ошийка, 300 г слив, 1 ст. л. томатної пасти, 1 ст. л. цукру, мелений коріандр за смаком, паприка за смаком, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком.

Приготування: м’ясо з усіх боків натерти томатною пастою, змішаною з сіллю і спеціями, і залишити маринуватися в холодильнику на 2-3 години, а краще на ніч. Сливи очистити від кісточок і порізати великими шматочками. Зробити в ошийку надрізи і нашпигувати частиною слив. М’ясо викласти в рукав для запікання, зверху і з боків покласти решту слив.

Щільно зав’язати рукав, викласти на деко і поставити у розігріту до 180°С духовку на 1,5-2 години. Дістати м’ясо з духовки, обережно розрізати рукав, перекласти на блюдо і полити соком, що виділився. Навколо викласти сливи, прикрасити овочами, зеленню і подавати.

Сливовий пиріг за рецептом з газети The New York Times

Потрібно: ¾-1 скл. цукру, 1/2 скл. несолоного вершкового масла, розм’якшеного, 1 скл. просіяного борошна, 1 ч.л. розпушувача, щіпка солі (за бажанням), 2 яйця, 24 половинки слив без кісточок, цукор, лимонний сік і кориця – для посипання.

Приготування: нагріти духовку до 180 градусів. Збити цукор і масло в мисці. Додати борошно, розпушувач, сіль, яйця і добре збити.

Викласти тісто в роз’ємну форму діаметром 23-26 см. Покласти половинки сливи шкіркою вгору на тісто. Злегка посипати цукром і збризнути лимонним соком, в залежності від солодкості фруктів. Посипати приблизно 1 ч. л. меленої кориці.

Випікати приблизно 1 годину. Дістати і вихолодити, поставити пиріг в холодильник або заморозити за бажанням. Можна охолодити до теплого і подавати просто зі збитими вершками.

Порада: щоб заморозити пиріг, загорніть його в два шари фольги, помістіть в поліетиленовий пакет і закрийте. Перед подачею необхідно розморозити пиріг і розігріти його при 150 градусах.

Панна котта з карамелізованими сливами

Потрібно: 300 мл жирних вершків, 600 мл нежирних вершків або молока, 260 г цукрової пудри, 2 стручки ванілі, 4 листки (20 г) желатину, 500 г темних слив без кісточок, розрізаних на 2 або 4 частини, 2 чайні ложки лимонного соку.

Приготування: налити вершки в каструлю з 180 г цукрової пудри і 1 стручком ванілі, розрізаним навпіл. Нагріти на слабкому вогні, помішуючи, щоб розчинився цукор. Довести до слабкого кипіння, потім зняти з плити.

Вкинути желатин в миску з холодною водою на 5 хвилин. Злити воду і віджати, потім додати в теплі вершки і перемішати до розчинення. Видалити ваніль і перелити суміш в 6 формочок ємністю 150 мл. Поставити в холодильник на 4 години. Розігріти духовку до 180 ° С. Цукрову пудру, що залишилася, помістити у невелику миску. Додати насіння з стручка ванілі і перемішати. Викласти сливи шкіркою вниз у неглибоку форму для випічки. Скропити лимонним соком і посипати цукровою пудрою з ваніллю. Нарізати стручок ванілі дрібними шматочками (близько 2 см) і викласти на сливи. Запікати в духовці протягом 20-25 хвилин, до готовності. Вихолодити сливи і подавати їх разом з панна коттою.

Бананово-сливовий пиріг

Потрібно: 3 скл. борошна, 2 яйця, 0,5 чашки вершкового масла, 0,5 чашки цукру, 1,5 чайних ложки пекарського порошку, 0,5 ч. л. соди, м’якоть 2 середніх стиглих бананів, 300 г стиглих слив без кісточки.

Приготування: цукор перемішати з вершковим маслом. Додати яйця, знову все перемішати. В окремій тарілці перемішати борошно, пекарський порошок і соду. М’якоть банана розім’яти виделкою. З’єднати всі інгредієнти та добре перемішати, щоб вийшло однорідне тісто. У готове тісто вкласти сливи і викласти тісто у форму для запікання (форму заздалегідь змастіть маслом). Цей пиріг запікати у духовці приблизно годину при температурі 170 градусів. Коли пиріг буде готовий, охолодити.

Оладки зі сливами

Потрібно: 5 слив, 1 яйце, 50 г (2 ст. л.) цукру, 100 г сметани, 0,5 скл. борошна (80 г), 0,5 ч. л. розпушувача, дрібка солі, щіпка соди, 2-3 ст. л. рослинної олії.

Приготування: сливи помити, розрізати навпіл і вийняти кісточки. Нарізати половинки слив невеликими кубиками. Збити яйце з цукром і сіллю. Додати сметану. Всипати борошно, змішане з содою і розпушувачем. Перемішати. Кількість борошна залежить від рідини сметани. Якщо сметана дуже рідка, то борошна слід додати більше. Підмішати в тісто шматочки слив. У сковороді на середньому вогні розігріти олію і посмажити оладки.

Сливове варення з ваніллю

Потрібно: 1 1/4 кг підготовлених слив без кісточок, 800 г цукру, 1 лимон, 1 стручок ванілі.

Приготування: сливи розрізати навпіл або на чотири частини. Вичавити сік з лимона. Стручок ванілі розрізати навпіл і вишкребти насіння. Засипати сливи цукром, додати лимонний сік і вичавлені половинки лимона, а також насіння і стручок ванілі. Перемішати. Накрити і залишити на ніч, щоб сливи дали сік. Кілька разів перемішати. Поставити на вогонь і доведіть до кипіння. Зменшити вогонь до мінімуму і варити варення до бажаної консистенції. Готовність можна перевірити, капнувши краплю гарячого варення на блюдце, охолоджене в морозилці. Якщо крапля не розтікається, значить варення готове. Видалити стручок ванілі і розлити варення в стерилізовані банки, закрити стерилізованими кришками і укутати до повного охолодження. Зберігати при кімнатній температурі.

Повидло зі слив по-закарпатськи (без цукру!)

Воно смачне і ароматне. Навіть без цукру має свій особливий смак.

Потрібно: 5 кг слив з кісточкою (краще варити повидло з угорки).

Приготування: найкраще готувати одну порцію. Каструлю брати алюмінієву. Варити повидло слід у три або чотири етапи.

Перший день: сливу помити, відділити кісточки, половинки скласти в каструлю. Варити на середньому вогні приблизно 1-2 години, періодично перемішуючи (дуже часто мішати повидло не варто, оскільки виділяється забагато соку). Потім каструлю зняти з вогню, накрити кришкою і залишити до наступного дня (дуже важливо!).

Другий день: варити повидло приблизно годину від моменту закипання. І не забувати перемішувати! Знову прибрати каструлю з вогню до наступного дня.

Третій день: маса значно погустішала й перемішувати її потрібно частіше, ніж у перший і другий дні. Варити повидло до готовності (густину коригуйте на свій смак). Потім охолодити й холодним скласти в стерильні банки. Дати час, щоб на поверхні утворилася тонка скоринка й через дві-три години можна закрити стерильними кришками (залізними чи капроновими). Якщо після третього дня повидло ще не дуже густе, то доварюйте його до потрібної консистенції. Зберігати заготовку можна при звичайній кімнатній температурі.

Сливи мариновані «Закусочні»

Потрібно: на 3-літрову банку – 1,5 л води, 400-500 г цукру (залежить від слив – наскільки вони кислі), 5 шт. гвоздики, 2 г кориці (я поклала ще й шматочок цілої кориці), кардамон та аніс (на смак та за бажанням), 100 г оцту, перець горошком, духм’яний перець, лавровий листок, листя смородини та вишні.

Приготування:  сливи слід обирати тугі, можливо навіть трішки недостиглі (я маринувала венгерку). Плоди помити, дати стекти воді, скласти в добре помиті банки, попередньо виклавши на дно листя смородини та вишні. Залити гарячим маринадом: воду закип’ятити з цукром, додати всі спеції (окрім кориці, її слід насипати просто в банку). Коли закипить – влити оцет. Знову довести до кипіння. Стерилізувати 15-20 хвилин. Можна спростити і двічі залити сливи у банках окропом, потім на ньому приготувати маринад, залити сливи, закрутити і добре вкутати ковдрою.

Нутелла зі слив

Потрібно: 2 кг слив без кiсточок, 750 г цукру, 1 пакетик ванiльного цукру, 3 шоколаднi пудинги, 100 г какао, 1 плитка гiркого шоколаду,  1 ч. л. корицi, 50 г мелених волоських горiхiв, ром – як смакує.

Приготування: сливи засипати цукром i розварити. Додати решту iнгредiєнтiв, крiм горiхiв i рому. Варити 15 хв.  Усе разом перетерти через сито. Додати меленi горiхи i знову варити 15 хв.  Гарячим розлити у стерилiзованi банки, зверху налити 1 ч. л. рому. Стерилiзувати 10 хв. i закрутити.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *