Перемир’я завершилось. Революція гідності триває… Гаазький трибунал вимагає списки «Беркута»

Перемир’я завершилось. Революція гідності триває…  Гаазький трибунал вимагає списки «Беркута»

original

«Беркутівців», які стріляли в людей, калічили, ніхто не притягнув до відповідальності. Ніхто не шукав винних у смерті активістів. Не розслідував побиття журналістів…

Ненаказане зло живуче. Після хисткого перемир’я знову пролунали постріли, пролилася кров. Обірвалося людське життя. Влада пішла у наступ…

Легко розібрати барикади, зведені майданівцями. Тяжко здолати барикади моральні й психологічні, які вибудувала влада. А ще ці тенета обману, якими, наче павутиною, обплутане суспільство…

Наприклад, після кривавих подій міліцейські чиновники заявляли: у правоохоронців немає вогнепальної зброї, вони використовували травматичні боєприпаси. Але на залишених «беркутівцями» позиціях 16 лютого журналісти знайшли гільзи від бойових патронів до рушниць 12-го калібру. Польський журналіст Петро Андрусечко на сторінках видання «Nowa Europa Wschodnia» написав: «У безпосередній близькості від барикади, з боку «Беркута», валялися петарди і «коктейлі Молотова», які не вибухнули. Але найцікавішими були купи гільз від боєприпасів, використаних «Беркутом» під час битви на Грушевського. Їх кількість (сотні, якщо не тисячі) вказують масштаби застосування зброї». Загалом виявлено чотири типи патронів іноземного виробництва, які відрізнялися за кольором, розповів журналіст. Червоні гільзи – від набоїв виробництва французької компанії «Spartan», помаранчеві – чеської фірми «Sellier&Bellot», білі – без розпізнавальних написів, але журналісти із США визначили, що вони – американського виробництва, сині – польської фірми «FAM Pionki».

Польський журналіст цікавиться: коли й на підставі якої угоди ці боєприпаси закуплені для правоохоронних органів України? Для виконання яких завдань призначені набої зі свинцевими дробинами?

Ці питання важливі питання для українського суспільства і для міжнародних правозахисних організацій. Чому в мітингувальників стріляють бойовими патронами?

А щодо жорстокості «беркутівців», кажуть, навіть в Афганістані не було такого. Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії №1 ЛНМУ ім. Данила Галицького Ігор Герич, який пройшов афганську війну, вражений жорстокістю силовиків і не може знайти цьому пояснення. В інтерв’ю ІА ZIK із приводу цього він сказав: «Я ніколи не бачив такого. Не можу зрозуміти, як можна лупити, як мішок, дитину чи дівчину… Навіть якщо «Беркут» буде розформований, ці люди будуть жити в суспільстві. Як на мене, тут є величезна проблема… Ці люди не зміняться, агресія не мине… Це величезна загроза для суспільства, що така купа мутантів буде у ньому розпорошена».

А ось розповідь студента-євроактивіста. У відділку до нього підійшов молодий «беркутівець» і зі словами: «Гаварят, ти студєнт, англійскій знаєш, вілочкой кушаєш», почав його лупцювати кийком по голові. Дикість…

Керівник американської новинної компанії отримав запит від Гаазького трибуналу надати списки «Беркута». Про це він повідомив зі сцени Майдану 18 лютого. «Бійці «Беркута», прошу вашої уваги. Я – глава американської новинної компанії, яка годину тому отримала з міжнародного кримінального суду запит. Нас попросили надати списки «Беркута» для Гаазького трибуналу. «Беркут», кожен ваш крок фіксують мінікамери наших колег. Ви дуже швидко сядете за грати. Не за 10-15 років, а вже дуже скоро», – наголосив керівник американської новинної компанії.

… Майдан – це дух волі. Він видаляє у суспільства ген страху. Підштовхує до неминучої люстрації нинішньої системи. І вкотре переконує: свобода для жодної держави не коштувала так дорого, як для України. Скільки разів Україна палала у вогнищах воєн і болю! Світ ніколи не усвідомить, що означає, коли одна з найбагатших країн світу, якій Господь вділив найродючіші землі, їла великими ложками голод. Українці повставали у сибірських таборах. А досвід УПА вивчали в академіях США. У великих муках Україна народжувала геніїв духу і думки… Велика історія великого Народу.

Проймають душу слова киянки Ганни: «Повернулась з Майдану. Жодного разу стільки не працювала лопатою, ніколи так не мерзла… Дехто дуже змучений, у жінок заплакані очі і при цьому усмішка на обличчі, але не це головне. Головне, що жодного разу в житті не бачила стільки люблячих мене очей… Старенький дідусь – інтелігент у двадцятому поколінні, – підійшов до мене й довго вовтузився у своїй торбинці. Дістав пакетик, любовно розв’язав його тремтячими пальцями, і вийняв рукавиці. «Донечко, одягни». Хотілося впасти перед ним на коліна. Коли сказала, що просто зняла рукавички, він мужньо, сталевим голосом, мовив: «Покажи!» Боявся, що обманюю, і готова мерзнути, аби він віддав рукавиці комусь іншому… Я просто не взмозі описати, які там чоловіки. У їхніх очах бачила мужність, відвагу і любов – безмірну любов до свого народу й до кожного з нас зокрема. Для них – «душу й тіло ми положим» – не просто слова гімну, це – керівництво до дії. Такий народ не може бути переможений ніким і ніколи – ні зовнішнім ворогом, ні внутрішнім…».

Революція гідності триває…

Володимир Огризко, міністр закордонних справ у 2007-2009 роках, оприлюднив на «Українській правді» зверннення до політиків країн ЄС та США, у якому, зокрема, йдеться: «Майже три місяці український народ захищає своє право на волю, демократію та власну гідність. Сьогодні знову пролилася кров. Можливий новий, ще більш потужний, вибух народного гніву. Він матиме непередбачувані наслідки. За цих обставин «політика невтручання» ЄС та США на тлі шаленого політичного тиску, економічного шантажу та безпосередньої участі найманців з Росії у боротьбі з українським народом виглядає як очевидна зрада. Ваші політики роблять гарні заяви. Але для режиму та Кремля – це порожній звук. Вони розуміють лише одну мову – мову сили і конкретних дій.
Чому ви досі не вводите, бодай, адресних санкцій проти тих, хто віддавав накази бити дітей, приймати диктаторські закони, стріляти у мирних демонстрантів, хапати на вулицях і катувати тих, хто виступає за європейські цінності в Україні? Чи, може, у вас уже інші цінності? Може, ви вже досягли підкилимних домовленостей з Москвою про її протекторат над Україною? Не вийде. Ви отримаєте в Європі таке джерело небезпеки, на фоні якого колишня Югославія здаватиметься дитячими пустощами. Ви ще не знаєте українців! Тоді матимите два результати: реальний крах європейської ідеї та нову жахливу східноазійську імперію, яка у підсумку поглине і вас. Може, хоч зараз почнете діяти?!»

«Захід відвернувся від українців. Як ми добре знаємо цю гіркоту», – написав 18 лютого у «Твіттері» депутат Європарламенту, поляк Павел Коваль.

Ольга ЧОРНА.

 

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares