Перенесення планових операцій через пандемію призведе до перенавантаження клінік восени

Перенесення планових операцій через пандемію призведе до перенавантаження клінік восени

В Україні наказом МОЗ №698 від 23.03.2020 р. установам охорони здоров’я наказано тимчасово припинити планові госпіталізації, зробити акцент на телемедицині. Виняток – для термінових і невідкладних планових операцій, для допомоги породіллям і онкохворим, а також для надання паліативної медичної допомоги в стаціонарі. До чого призведе таке рішення? Про це пишуть журналісти в статті видання Урядовий кур’єр.
«Що теоретично означає такий мораторій на місяць-два? Логічно, що це призведе до різкого зростання операцій після карантину та підвищення завантаження на хірургів. Щорічно в Україні в стаціонарі роблять приблизно 2 мільйони операцій, тобто в середньому близько 170 тис. на місяць. В країні 270 тис. лікарняних місць. У середньому пацієнти проводять у стаціонарі тиждень-два. Потужності клінік не дозволять істотно збільшити кількість пацієнтів», – відзначають автори статті.
На їхню думку, слід враховувати, що госпіталізації березня-травня доведеться переносити на літо. Але, згідно з висновками вчених США, спека підвищує ризики розвитку інфекційних ускладнень у прооперованих хворих майже на 30%. «Загальноприйнята думка, що до хірурга треба йти восени. Неважко уявити, що нас чекає у вересні», – пишуть автори матеріалу.
У статті також зазначається, що Американська асоціація лікарень ще в середині березня закликала зберегти баланс між вимогами до прийому хворих з підозрою на коронавірус і наданням життєво важливих медичних послуг пацієнтам з іншими діагнозами. До неї приєдналися різні об’єднання анестезіологів і медсестер, профільні навчальні заклади. У підсумку центри державної медичної допомоги пом’якшили вимоги до надання медпослуг, не пов’язаних з СOVID-19, в регіонах зі стабільною ситуацією з цим вірусом.
«Чому б в Україні не проаналізувати ситуацію з поширенням коронавірусу і не пом’якшити заборону на планові госпіталізації в благополучних районах? Громадяни мають право на медичну допомогу відповідно до Конституції, а його обмежили для боротьби з пандемією, – йдеться в Урядовому кур’єрі.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *