Півстоліття у полоні танцю: хореографічний відділ Теребовлянського культосвітнього училища відзначає 50-літній ювілей (ФОТО)

За цей час плеяда талановитих педагогів дала путівку в життя сотням обдарованих та здібних учнів. Багато з них є артистами балету в ансамблях танцю ім. П.Вірського, «Козаки Поділля», хорі ім. Г.Вірьовки, в гуцульському і буковинському ансамблях пісню і танцю, музично-драматичних театрах, аматорських ансамблях танцю, пропагують українське хореографічне мистецтво в діаспорах країн Європи та всього світу.

А починалося все в далекому 1968 році. Тоді всю Тернопільщину облетіла звістка, що в Теребовлянському культурно-освітньому училищі відкривається новий відділ «Народна хореографія». І вже 1 вересня переступили поріг танцювального залу 20 студентів – 10 юнаків і 10 дівчат. Багато з них на цей час були старшими за перших своїх викладачів Надію Агеєву та Людмилу Лещук. Перші випускники активно і наполегливо працювали, розвивали хореографічне мистецтво в області. Орест П’єкний організував та керував ансамблем танцю «Кременчанка». З часом цей колектив отримав звання «народний», а керівник  став заслуженим працівником культури. Ярослав Личак організував ансамбль танцю «Росинка», Богдан Рись – танцювальний гурток у Вишнівці. Тетяна Яковлева і Наталя Сторожева стали артистами балету обласного ансамблю танцю «Надзбручанка», Галина Шахтай залишилась працювати в училищі на відділі хореографії. З року в рік відділ поповнювався новими студентами та викладачами.

Протягом 50 років талановитих артистів та хореографів виховували викладачі Надія Агеєва, Людмила Лещук, Галина Гордій, Галина Александрович, Валерій Шепель, Алла Шепель, Іван Жорник, Анатолій Поліщук, Олександра Поліщук, Надія Перхалюк, Галина Яременюк, Наталя Олійник, Петро Коваль, Ігор Николишин, Ірина Краківська, Василь Панюс, Мирослав Сенько, Елеонора Юзвишин, Оксана Дереворіз, Ярослав Лавренюк, Євгенія Стопник, Богдана Гребеньовська. Кожен викладач вніс краплину своїх знань, свого серця для розвитку хореографічного мистецтва. Багато з них відійшли у вічність, але залишили по собі спомини у наших серцях. Сьогодні немає з нами Анатолія та Олександри Поліщук, Галини Гордій, Ігоря Николишина.

Галина Гордій 41 рік працювала викладачем. Вона любила свою професію. Бальний танець, дисципліна яку вона викладала, був окрасою відділу. Згодом викладач організувала ансамбль «Грація», і цей колектив отримував призові місця на конкурсах бальних танців. Ансамбль барабанщиць Галина Володимирівна реорганізувала в танцювальний ансамбль «Мажоретки». В області це був перший ансамбль такого жанру і напрямку. «Мажоретки» успішно виступали на всеукраїнському фестивалі «Таврійські сурми» в м. Мелітополі та міжнародному фестивалі «Фанфари Ялти» в 2010 році. Також ансамбль має звання «Народний аматорський колектив».

Ще свіжа рана ятрить серця викладачів та студентів училища –  передчасна втрата заслуженого працівника культури України, відмінника освіти України, голови Тернопільського осередку Національної спілки хореографів України, талановитої, чудової людини Ігоря Николишина.

– Праця породжує важку насолоду, задоволення від успіху, що втішає і змушує думати, аналізувати, створювати нові образи, а це наш день, наш час, наша праця, – говорив Ігор Николишин.

Окрім викладацької роботи він організував і був керівником, балетмейстером-постановником народного ансамблю танцю «Любисток», який з 1990 року має звання народного. Колектив став дипломантом Всеукраїнських конкурсів хореографічних колективів, лауреат конкурсу ім. П. Вірського, міжнародного фестивалю-конкурсу «Веселкова Терпсихора». Хореографічна композиція «Козацькі забави» у постановці Ігоря Николишина в листопаді 2017 року в конкурсі ім. Павла Вірського здобула диплом ІІІ ступеня.

Один з перших колективів хореографічного відділення – ансамбль фольклорного танцю «Джерело», заснований у 1986 році. Його організатор та балетмейстер-постановник, випускниця першого випуску, викладач вищої категорії, відмінник освіти України Галина Александрович. Ансамбль  став лауреатом конкурсу ім. Павла Вірського серед училищ культури України та отримав диплом ІІІ ступеня. Виступав в телепередачах: «В колі друзів», «Моє фольклорне Тернопілля», на звітних концертах області в столиці, на обласних, районних сценах.

Успішно розвивається і працює ансамбль сучасного класичного танцю «Дивертисмент». Керівник і балетмейстер-постановник – Ірина Краківська. Він здобув численні перемоги на всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Випускники відділу хореографії є мистецькими керівниками хореографічних колективів Тернопільщини та інших областей України. Під їх керівництвом навчаються діти у Мадриді, Португалії, США, Італії, Канаді.

Вихованці відділу хореографії працюють артистами ансамблю танцю «Надзбручанка» Тернопільської обласної філармонії, Буковинського ансамблю пісні і танцю, Гуцульського ансамблю пісні і танцю, ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля», ансамблю пісні і танцю Міністерства внутрішніх справ України, ансамблю пісні і танцю прикордонних військ України, ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України, державного ансамблю Польщі «Мазовше», державного ансамблю пісні і танцю «Шльонск» (Польща), національного академічного заслуженого ансамблю танцю України ім. Павла Вірського.

Катерина СМУК

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *