Про медичну реформу, багатодітне село без школи, відновлення військових частин на Тернопільщині

Про медичну реформу, багатодітне село без школи, відновлення військових частин на Тернопільщині

та інші важливі теми обговорили в обласній організації Національної спілки журналістів України редактори районних і обласних газет з головою облдержадміністрації Степаном Барною та головою обласної ради Віктором Овчаруком.

Модератором заходу виступив голова обласної  організації НСЖУ, редактор газети «Нова доба» Василь Тракало, з ініціативи якого й відбулася ця зустріч.

Під час прес-конференції обговорювалися проблеми і найближчі перспективи соціально-економічного розвитку нашого краю в умовах реалізації пенсійної, освітньої, медичної і земельної реформ. А також реформу децентралізації, завдяки якій значно зросли власні надходження до місцевих бюджетів.

За словами голови ОДА, протягом останніх двох років в області було реалізовано майже тисячу проектів, здійснено реконструкцію більше сотні об’єктів в системі освіти, закуплено п’ятдесят нових шкільних автобусів. Створено  уже двадцять опорних шкіл. Цьогоріч буде здано в експлуатацію Гориглядську школу у Монастириському районі.

Позитивні зміни відбуваються й у медичній галузі краю. Цього року на базі обласної університетської лікарні буде відкрито кардіоцентр з двома томографами. У планах також придбання для онкодиспансера лінійного прискорювача, якого, до речі, в Західній Україні у лікувальних закладах немає.

Очільники області позитивно ставляться до нової медичної реформи. «Гроші тепер ходитимуть за пацієнтом, – сказав під час прес-конференції Віктор Овчарук. – Держава повністю гарантує певний перелік медичних послуг, які надаватимуться безкоштовно. А от питання створення госпітальних округів – поки що відкладене».

За словами Віктора Овчарука, спочатку має бути створена госпітальна рада, учасниками якої будуть головні лікарі медзакладів. Вони мають відпрацювати концепцію єдиного медичного простору області.

Під час спілкування з журналістами голова ОДА Степан Барна звернув увагу і на позитив щодо відродження цукрової галузі. В області вже запрацювали чотири цукрові заводи, цьогоріч вони перероблять майже 3 млн. тонн буряків. У сезон тут працюють більше півтори тисячі людей, їхня середня зарплата – більше 10 тисяч гривень на місяць.

Йшлося і про долю Бережанських дитячого санаторію і тубдиспансеру, спеціалізованих шкіл-інтернатів області, будівництво очисних споруд у Підволочиську й водопроводу в Заліщиках, відновлення роботи комунальної аптеки №8 у Зборові, стан і перспективи функціонування військових частин у Тернополі, Теребовлі та Чорткові.

Цікавилися журналісти і тим, коли завершиться реставрація Бучацької ратуші і чи буде у Космирині, селі, де проживають багатодітні сім’ї, збудована нова школа.

– Зараз у Космирині робимо дорогу, там є шкільний автобус, який підвозить дітей на навчання у сусіднє село, – зазначив у своїй відповіді голова ОДА. – Люди вимагають збудувати школу, але вирішити проблему виділення земельної ділянки для цього не можуть. Цим має зайнятися місцева влада. На проектну документацію кошти є. Розглядаємо варіант, щоб розпочати будівництво в наступному році, але тільки при наявності земельної ділянки. Створена робоча група, яка займається цим питанням. Водночас хотів би запитати, наскільки села Стінка і Космирин виконують завдання, поставлені державою: по сплаті податків, по мобілізації, по призову? Там багато людей працюють, зокрема на будівництві, але ніхто з них не зареєструвався як фізична особа-підприємець і не сплатив податки. Ніхто нічого не хоче давати державі, а вимагає від неї багато. Для цих сіл ми за два роки зробили більше, як будь-хто за всю історію області. Все має бути чесно – пропорційно до отриманого державою результату від громади. Щоб збудувати у Космирині школу, треба щонайменше 50 млн. грн. Чи зможе районний бюджет виділити хоча б 20 відсотків від цієї суми? Це ж треба всі гроші забрати з району.

А от реставрацію ратуші Степан Барна пообіцяв завершити:

– Головна проблема зараз – її правовий статус. У мене є підстави вважати, що в свій час вона була передана місту незаконно. З державного бюджету не можна фінансувати пам’ятку місцевого значення. Є два шляхи вирішення цього питання. Перший – ратуша зберігає статус пам’ятки місцевого значення, її реставрація фінансується з місцевого бюджету, а ми, в свою чергу, фінансуємо інші проекти Бучача, наприклад, ремонт доріг. Другий шлях – ставимо питання перед Кабміном про надання ратуші статусу пам’ятки державного значення і фінансуємо цей об’єкт. Міський голова має виробити свою позицію з цього приводу. Ми домовились, що із місцевого бюджету буде виділено 2 млн. грн., а ми ці гроші компенсуємо в інший спосіб з обласного бюджету чи з Фонду регіонального розвитку.

Наприкінці прес-конференції очільники області подякували Василеві Тракалу за організовану зустріч й висловили сподівання, що подібні заходи відбуватимуться часто.

Леся ДВОРСЬКА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *