Природні дива Тернопільщини: таємниця чарівного джерела в урочищі «Попівський сад»

Природні дива Тернопільщини: таємниця чарівного джерела в урочищі «Попівський сад»

На Тернопільщині є унікальні природні місця, які дивують, зачаровують, лікують… Одне із них – на Гусятинщині. Йдеться про незвичайне джерело.    

Нещодавно вивчали лісове урочище «Попівський сад», розташоване на краю Гусятина, де виявили залишки стародавніх трипільських поселень та незвичайні травертинові утворення у місцевому джерелі. Чим збагачена ця вода і чи є цікаві факти про неї?

«Дякуємо Марині Рагуліні за обстеження об’єкта та Iryna Shpakivska, Інститут екології Карпат НАН України, – за аналіз води», – йдеться у повідомленні Гусятинського краєзнавчого музею.

Це джерело відоме здавна. Колись тут освячували воду та проводили різні церковні обряди. За розповідями старожилів, по воду приходили із сусідніх сіл, бо вона мала лікувальні властивості.

«Із зроблених аналізів бачимо високу мінералізацію зразка, у декілька разів вищу, ніж у гусятинської «Нафтусі», – стверджує кандидат біологічних наук та науковий співробітник Державного природознавчого музею НАН у Львові пані Марина.

Як бачимо, вода у чарівному джерелі збагачена мінералами. А ще вона огортає дерева так, що утворює чудернацькі скам’янілості.

«Такі джерела – досить рідкісні для нашої місцевості. Схоже є у Товтрах біля Сатанова», – зазначили у Гусятинському краєзнавчому музеї.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *