«Рак грудей – не вирок. Головне – не зволікати»: на вулицю Тернополя вийшли жінки, які подолали цю важку недугу

«Рак грудей – не вирок. Головне – не зволікати»: на вулицю Тернополя вийшли жінки, які подолали цю важку недугу

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з цією хворобою мешканки області пройшли центральними вулицями міста, щоб привернути увагу суспільства до проблем онкології і власним прикладом показати, що рак грудей – не вирок. Головне – не зволікати.  Ініціатором та організатором цього заходу стало обласне відділення громадської організації жінок-інвалідів «Донна».

– Наша організація допомагає онкохворим жінкам, які втратили молочну залозу, в лікуванні, протезуванні, забезпечуємо їх безкоштовною білизною та лімфорукавами, – розповідає голова правління Марія Линда. – А також надаємо їм психологічну підтримку, адже добре слово лікує не гірше, аніж ліки. Сьогодні «Донна» налічує понад 1400 членів. Ця організація вже 14 років допомагає людям. За цей період безоплатно протезували 6590 жінок. Лише цьогоріч їх вже 500. Ми закликаємо жінок турбуватися про себе і хоча б двічі на рік відвідувати лікаря-мамолога. До прикладу, під час акції минулого року жінки отримали запрошення, прошли обстеження і у п’ятьох виявили рак на ранній стадії. Вони змогли вилікувати цю недугу. Тому не бійтеся йти до лікаря – дуже часто це рятує життя. Тепер вони – веселі та усміхнені. Але був момент, коли кожна з них почула страшний вирок – рак. Вони вийшли на вулицю, щоб нагадати всім жінкам, що потрібно любити себе і не відкладати на потім похід до лікаря.

– Це була осінь і я почала відчувати нестачу сил, – розповідає тернополянка Софія Микита. – Через кілька місяців відчула біль у грудях. Пішла на обстеження. Важко передати словами, як я хвилювалася. У мене виявили дві гульки. І згодом аналізи підтвердили, що це рак. Мені зробили дві хіміотепарї до операції і дві після. Зараз вже все добре. Раджу жінкам не затягувати, а своєчасно, хоч раз на пів року, проходити консультацію у мамолога. Це страшно, але дуже потрібно

Більше мільйона випадків раку молочної залози щороку реєструють у світі. Минулоріч цей діагноз було встановлено понад  шістнадцяти тисячам українок.

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares