Росія – чума ХХІ століття

Росія – чума ХХІ століття

путінКримська криза відкриває багато фактів, про які українці не здогадувалися. Окремі нюанси змушують добре замислитися.

Деякі експерти кажуть: Росія ще шість років тому готувалася до захоплення Криму. Якщо це так, то невже два попередніх президенти, контррозвідка (хоча, вона, мабуть, не працювала на користь України) не знали про плани Москви? Чи знали?..

Тим часом, протягом останніх чотирьох років тривало планомірне знищення української армії. Про це заявляють нинішні очільники силових відомств, колишні військові, експерти, зброярі. Чисельність Збройних Сил постійно зменшували. Після розпаду Радянського союзу Україна мала одне з найпотужніших військ у Європі з ядерною та сучасною зброєю. Число військових сягало 700 тисяч осіб. За часи незалежності армія скоротила особистий склад усемеро. Армію не одягали. Не купували нової техніки.

Нинішня реформа мала скоротити армію ще вдвічі. Але це не означало, що вояки отримали б нову сучасну зброю. Водночас, військові інженери розробили понад 150 екземплярів новітнього озброєння. Як повідомляє ТСН, Міноборони ж закупило одиниці. 98 відсотків виробленої в Україні зброї і техніки експортують за кордон. Танки, модернізовані бойові машини піхоти, бронетранспортери, сучасні види зв’язку й ракети є на озброєнні багатьох країн світу, крім України. Тому, за словами військового експерта Валентина Бадрака, армія може нині протиставити збройному конфлікту лише власну мужність і стійкість.

Російська окупація України поставила на дибки світ. Росія створила небезпечний прецедент, руйнуючи міжнародні угоди та забов’язання, зокрема, йдеться про Будапештський меморандум 1994 року. І розмежування кордонів – мається на увазі Крим. Путін сказав: Будапештський договір підписувала інша країна. Тобто, за його логікою, після Майдану і вигнання Януковича міжнародні договори щодо України, де є підписантом РФ, анулювалися самі собою. Хто тепер у світі відмовиться від ядерної зброї? Приклад України вчить…

А як із кордонами, визначеними після Другої світової війни? Багато країн Європи змінили свій статус. Починати перекроювати Європу?

Окупація суверенної держави військами без розпізнавальних знаків – узагалі безпрецедентний випадок. Якщо послухати Путіна, то кожна людина може піти в найближчий супермаркет і купити автомат, обмундирування, танк, гранатомет, а якщо є зайві гроші, ще й військовий гелікоптер. Цікаво, хто перший повторить російське «ноу-хау», коли захоче здійснити інтервенцію в іншу країну? А ще – це «гарний» урок для терористів. Хоча, Росія також діє як бандит-терорист.

Дехто з експертів і політиків зазначає: кримська криза потрібна Путіну для підвищення власного рейтингу. Президентські вибори в РФ відбудуться у 2018 році. Рейтинг Путіна до окупації України сягав за 40 відсотків. Оскільки новоявлений фюрер хоче керувати до своєї кончини, такий показник «всенародної любові» його не влаштовував. Війна «допомогла». Тепер його підтримують 72 відсотки росіян. І що дико, на запитання соціологів, чи готові російські матері посилати своїх синів убивати українців, розуміючи, що і їхнім дітям загрожує небезпека, більше 50 відсотків відповіли ствердно. Справді, затемнення найшло на Росію. А сценарій, наче, написаний самим Люцифером.

Москва постійно посягала на чужі території. Фінляндія, Польща, Естонія, Литва, Латвія, Угорщина, Чехословаччина, Афганістан, Молдова, Грузія. Тепер Україна. Хто наступний?..

Україна чекає допомоги від Європи, США. Але, найперше, потрібно розраховувати на власні сили, мужність і стійкість, про що говорив Валентин Бадрака. Чимало держав витрачають шалені гроші на створення суперсучасної зброї. Влаштовують грандіозні військові паради і виставки, аби похвастатися своєю міццю. Коли ж виникає потреба захитити когось, суперсучасна військова техніка скидається на купу металу, а натреновані солдати – на нікому не потрібні, забуті полки. Кожен, у першу чергу, прораховує власні вигоди і втрати. Варто пам’ятати: економіка, банківська система Європи і США пов’язані з Росією. А ось що пише видання «The Economist» у статті «Викрадені Кремлем»: «Поки ви читаєте цю статтю, 46 мільйонів українців – у заручниках… Захід не піде війною на Росію, аби не спровокувати ядерний конфлікт». Водночас, Америка і Європа прагнуть зберегти свій імідж.

…Важко зрозуміти те, що творить Росія. Але й дії окремих українців не піддаються виправданню і прощенню. Агресія, ненависть до всього українського, яку бачимо в Криму – «заслуга» Януковича, регіоналів, провладних ЗМІ. Проросійська пропаганда зробила свою справу. І не лише в Криму, а й на Півдні та Сході держави.

А кримчанам годі зрозуміти: без материкової України півострів не може забезпечити себе електрикою, газом, водою. Росія все вирішить? Наївні… Як свідчить історія, за часів СРСР, перед приєднанням до України, Крим був у економічному й демографічному занепаді. Заради порятунку, а не як «подарунок», дістався Україні півострів – cпустошена війнами, репресіями і засухою земля. З критично низьким рівнем життя. Без доріг, комунікацій, централізованого водо- і електропостачання. Усе це мала забезпечити заможна Україна. Що заважало Росії навести лад?

Згідно з тодішньою статистикою, як повідомляє ТСН, на півострові після депортацій жило менше людей, ніж зараз у Сімферополі. Економіку Криму врятувало заселення території працьовитими українськими колгоспниками з різних регіонів. І в тому ж 1954 році, іншим указом, Хрущов відібрав в України шмат території – східне прикордоння разом із містом Таганрогом відійшло Російській РФСР. Там проживало мільйон двісті тисяч етнічних українців. Чому ж Росія про це мовчить?

Із геополітичної точки зору Крим – вигідний військовий форпост. Путін це знає. Обіцяє фінансовий рай, аби кримчани погодилися на авантюру Москви. Грошами спокушали й Абхазію. Але після «визволення» росіянами популярна здравниця перетворилася на країну-привид. Крим також може очікувати збідніння, а ще гірше – ізоляція. Кримських татар шкода. В Україні є дві нації, які не мають іншої держави, крім України, – це українці та кримські татари.

…Росія – наче чума ХХІ століття. Присутність росіян починають остерігатися деякі держави, аби Путін не надумав їх «визволяти». Західні ЗМІ порівнюють Путіна з Гітлером. Є випадки, що в кафе і ресторанах Європи відмовляються обслуговувати «російських окупантів». У місті Джорджтаун, що на малазійському острові Пенанг, на двері готелю вивісили оголошення: «Готель не приймає російських окупантів. Вибачте за незручність. Пенанг – вільний острів». Антиросійські написи з’являються і в американських магазинах та автозаправках. Від росіян починають шарахатися, як від прокажених.

…І на завершення. Працівник однієї з поштових американських компаній привіз моїй сусідці замовлення. Стукав у її двері. Я вийшла і сказала, що сусідки немає вдома. Він пильно глянув на мене і запитав: «Ти росіянка?» (Через акцент). «Ні, – кажу, – українка». Американець почав мене заспокоювати, мовляв, світ підтримує Україну, все буде добре, ти лише не плач. А в самого в очах сльози…

Знайома афроамериканка замовляє Службу Божу в своїй церкві за мир в Україні. А колишній американський солдат сказав: «Дякувати Богу, що США не мають кордонів з Росією».

Ольга ЧОРНА.

 

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *