Щоб у домівці квітли хризантеми

Щоб у домівці квітли хризантеми
Прості правили догляду за осінніми квітами

Хризантема дуже популярна у квіткарів. Її, як і деякі садові квіти, можна вирощувати як у саду, так і в домашніх умовах, як кімнатну рослину. У вигляді горщикової квітки вона має багато різновидів. Хризантема повністю пристосована до життя в домашніх умовах.

Домашня хризантема відрізняється невеликими розмірами. Це пов’язано з тим, що її вирощують штучно в оранжереях, де за допомогою спеціальних препаратів припиняють, щоб додати їй декоративного вигляду.

Хризантема віддає перевагу прохолодній температурі і короткому сонячному дню. Ідеальною температурою для більшого збереження суцвіття є 15°С. Прийнятною, але максимальною вважається 18°С.

Якщо температура буде вищою, то нерідким є прояв пожовтіння листя, засихання бутона, швидкого закінчення періоду цвітіння. Більш піддані таким негативним наслідкам підвищення температури недавно куплені, що ще не прижилися рослини.

Незважаючи на те, що хризантемі потрібний короткий світловий день, порядку 8 годин, вона є світлолюбною рослиною. Тому не варто її ховати в тінь. Але й бережіть її від прямих сонячних променів.

Хризантема любить вологість, тому не допускайте пересихання ґрунту, і отже, кореневої системи. Підтримуйте постійну вологу. Іноді обприскуйте її зверху. Під час цвітіння її слід удобрювати спеціальним прикормом для квітучих рослин.

Як і будь-яку іншу рослину, хризантему варто пересаджувати за традиційною схемою. Якщо квітка молода, то раз на рік, якщо доросла, то через рік. Особливих переваг до землі немає, головне, щоб вона була кислою. Можна використовувати звичайний садовий ґрунт, а щоб він став більш м’яким і пухким, додайте в нього торф і перегній.

Розмножувати хризантему можна живцюванням, діленням куща, насінням.

Найкраще рослину розмножити діленням куща. До цього способу можна приступати в період вегетації. Один кущ після зимівлі дає близько 6 молодих пагонів. Їх висаджують у горщики з родючим ґрунтом, рясно поливають. Хризантема буде квітувати в рік посадки.

Після цвітіння хризантеми, її слід обрізати і влаштувати їй зимівлю при зниженій температурі від +2 до -3°С. Де знайти таке місце? Все просто – для цього може підійти звичайний льох.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares