Шахраї пропонують легкий онлайн-заробіток, тернополяни спокушаються і втрачають чималі кошти

Шахраї пропонують легкий онлайн-заробіток, тернополяни спокушаються і втрачають чималі кошти

У соціальних мережах та телефонних месенджерах (Viber, Telegram, WhatsApp тощо) поширюється повідомлення про онлайн-заробіток. Громадянам обіцяють дохід за примітивну роботу в мережі.

Як повідомили в обласній поліції, таку роботу пропонують шахраї. Лише за останню добу до поліцейських Тернопільщини звернулися п’ятеро осіб, котрі за такою схемою аферистів втратили власні кошти.

Повідомлення з пропозицією заробітку в інтернеті, здебільшого, надходять з невідомих номерів та з підозрілим кодом (+1, +2 тощо). Вони розраховані на тих, хто шукає легких грошей. Шахраї пропонують чималий дохід за написання коментарів в соціальних мережах, поширення повідомлення в сторіс, перегляди відео в Тік-Тоці, бронювання номерів у готелях та інше.

Аферисти одразу ж просять реквізити банківської карти та надсилають гроші за начебто перші виконані завдання. Здебільшого, це невелика сума. Але таким чином вони отримують банківські дані та одразу входять в довіру до громадянина. Невдовзі ж пропонують швидко подвоїти заробіток, а для цього уже просять внести депозит, який начебто подвоять за добу.

Довірливі мешканці надсилають чималі заощадження. Так, одна із заявниць – 35-річна мешканка Тернополя, котрій невідомий чоловік запропонував в такий спосіб отримати додатковий дохід в Інтернеті, надіслала шахраям понад 70 тисяч гривень. А 30-річна тернополянка, спокусившись на легкі гроші, втратила майже 40 тисяч гривень.

Щойно гроші надходять на рахунок зловмисників, вони припиняють контакт з потерпілими і блокують їх.

Поліцейські застерігають: будьте обачними, не перераховуйте гроші на невідомі рахунки та за жодних обставин не спонсоруйте шахраїв. Подбайте про свою фінансову безпеку та бережіть свої заощадження.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *