Школярі з Лановеччини віднайшли драматичні історії повстанців нашого краю (ФОТО)

Школярі з Лановеччини віднайшли драматичні історії повстанців нашого краю (ФОТО)

«Наш ДЕНЬ» уже писав про унікальне історико-краєзнавче об’єднання «Пошук», яке діє у загальноосвітній школі села Борщівка. Школярі повертають із небуття постаті земляків, які присвятили своє життя рідній землі.

Цього разу свої дослідження діти приурочили роковинам пам’яті про Армію Нескоренних, про хлопців та дівчат, життя яких було коротке, але сповнене гідності та любові до України.

– Історичний кабінет наші учні облаштували, наче повстанську криївку, з власним штабом повстанського руху, – розповідає вчитель-методист історії та правознавства Лілія Волянюк. – Виготовили і макет повстанської криївки та влаштували тематичну експозицію. Завдяки мультимедіа вдалось зануритись у цю визвольну епоху.

Юні пошуківці переглядали фотоархіви, працювали з маршрутними листами та історичними фактами про специфіку бойових дій УПА. Охочі навіть склали присягу вояка УПА й писали приписи для майбутніх поколінь.

– Грунтовними та цікавими далися дослідницькі проекти про учасників УПА з нашого села – про Сінкевич Ольгу Степанівну, Сінкевич Віру Степанівну (псевдо «Маланка»), – каже Лілія Волянюк. – Відомо, що підпільниця ОУН Віра Сінкевич загинула у селі Антонівці Шумського району, де була криївка проводу ОУН. Життя Віри обірвалося у нерівному бою 19 вересня 1952 року з московськими окупантами за волю України.

На місці бою земляки підпільниці посадили калину, яку привезли з її рідного села. Кажуть: її грона – ніби краплини крові, які проливали ці молоді патріоти за Україну.

За маршрутним листом пошуківці відвідали і сусіднє село – Борсуки та презентували пошукові проекти про Зв’язкову на псевдо «Ксеня» та про повернення з забуття командира УПА на псевдо «Меч» – Панкрата Ісаковича Ткачука.

– Такі уроки історії згуртовують молодь і виховують такі риси, як побратимство, честь та гідність, – зауважує вчителька. – Ставши дорослими, ці діти не забудуть своєї історії. Окреслюючи перспективи майбутнього, ми повинні вдивлятись у минуле, черпати з нього той скарб, який не дасть загубити головне та розчинитися серед дрібних проблем.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *