Світлодіодне освітлення для дому

У сучасному світі LED-світильники вважаються одним з найперспективніших напрямків технологій штучного джерела світла. Сьогодні світловипромінюючі діоди є символом економічного освітлення, в той час як півсотні років тому вартість одного виробу досягала 200 $. Технологія виготовлення діодних світильників набула масового поширення в 90-х роках, а вже на початку 2000-х почалося їх масштабне виробництво, і ціна знизилася до пари доларів.

Про переваги світлодіодного освітлення для будинку можна говорити нескінченно, особливо якщо порівняти його з традиційними світильниками. Діодні освітлення кімнати вигідно виділяється серед аналогів завдяки таким позитивним сторонам, як:

 1. Економія електроенергії. У порівнянні з лампами розжарювання діодні джерела споживають на 60-70% менше електричної енергії, при цьому якість світла не страждає. З урахуванням регулярного підвищення в нашій країні тарифів на світло цей плюс стає критично важливим.
 2. Широкий асортимент. У продажу зустрічається різноманіття моделей світлодіодного підсвічування будинку, які між собою відрізняються колірною температурою (від 2700 до 8000 К).
 3. Екологічна безпека. У складі вироби відсутні токсичні речовини, тому LED-підсвітка кімнати не загрожує оточуючим ні шкідливими випарами, ні побічним ультрафіолетовим і інфрачервоним випромінюванням.
 4. Міцність і надійність. Світлодіодне освітлення для будинку характеризується стійкістю до перепадів напруги і здатністю витримати певні механічні навантаження.
 5. Миттєвий запуск. На відміну від енергозберігаючих та натрієвих ламп, світлодіоди блискавично включаються, в ту ж секунду досягаючи оптимального рівня підсвічування і колірної температури.
 6. Пожежна безпека. Світлодіодне освітлення в дерев’яному будинку не загрожує надмірним нагріванням.
 7. Тривалий термін експлуатації. ЛІД-лампа, що працює в середньому 8 годин на день, може прослужити близько 15 років. При цьому, до кінця терміну служби виріб втратить не більше 30% від початкової яскравості.
 8. Компактні габарити. Завдяки цій особливості можна застосовувати всілякі комбінації LED-підсвічування в кімнаті.

Можна зробити висновок, що світлодіодне освітлення будинку не тільки безпечно для навколишнього середовища і людини, а навіть корисно. Сучасні медичні дослідження показали, що за допомогою м’якого світла діодних світильників в людському організмі збільшується вироблення серотоніну – «гормону щастя».

Особливості висвітлення будинку світлодіодними стрічками

ЛІД-стрічка представляє собою гнучкий джерело світла, одна зі сторін якого оснащена світловипромінюючих діодів, віддаленими одна від одної на однаковій відстані. В останні 4-8 років використання LED-стрічок в інтер’єрі приміщення стало не просто популярним, а масовим. Це просте і оригінальне рішення для створення як повноцінного освітлення кімнати, так і декоративного підсвічування елементів інтер’єру. Виріб може грати роль підсвічування для картин, книжкових полиць, ступенів і поручнів сходів, використовуватися в якості прикраси стелі, ніш, плінтусів, а також локального підсвічування басейну. За типом світіння діодні стрічки діляться на:

 • монохромні – дають світловий потік одного кольору;
 • багатобарвні – здатні змінювати свою колірну гамму.

Сучасні виробники пропонують величезну кількість різноманітних моделей, тому більшість споживачів задаються питанням: як вибрати світлодіодну стрічку?

 1. На кухню, для підсвічування стільниці, шафок і кухонного фартуха, рекомендується вибирати вологозахисної виріб, яке відрізняється світінням яскравого білого відтінку.
 2. Відмінним рішенням для вітальні стане яскрава монохромна ЛІД-стрічка.
 3. Оригінальний зовнішній вигляд залу додасть багатобарвне виріб.
 4. Максимально розслабитися і відпочити в спальні допоможе LED-стрічка зі свіченням теплого, спокійного відтінку.
 5. Для підсвічування ігрової зони в дитячій спальні рекомендується вибирати світлодіоди приглушеного світіння.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares