Для чого використовують камуфляж

Коли з’явився камуфляж

Спеціальний одяг, основним призначенням якої є маскування людини на тлі природних особливостей місцевості, з’явився понад сто років тому. Такий вид одягу отримав назву камуфляж (від франц. Camouflage — маскування) і відтоді поширився практично у всіх збройних силах світу.

Сенс маскувальною одягу полягає в тому, що при його виготовленні на лицьовий бік матеріалу наноситься спеціальний малюнок, який найбільш підходить для тієї місцевості, в якій даний одяг застосовуватиметься. Звичайно, кожна держава вносить в свою військову форму додаткові елементи, які найбільш відображають стиль збройних сил країни, а також безпосереднє розташування в різних кліматичних зонах.

Великий асортимент одягу для військовихпредставлено в інтернет-магазині abrams.com.ua.

Види камуфляжу

У всьому світі найбільше поширені п’ять основних видів камуфляжу.

  1. Більшість країн Європи та Північне Америки укомплектовуються варіантом «Ліс».
  2. В північних регіонах досить поширений другий тип забарвлення — камуфляж «Зима».
  3. Збройні сили Північної Африки та Середньої Азії зазвичай маскують свої війська з допомогою військового одягу «Пустеля»,
  4. Військовозобов’язані жителі Південної Америки і Південно-Східної Азії використовують «Джунглі».
  5. Тип маскувальною одягу «Буш» є рідкісним, оскільки його застосовує найменш численна група військ, розташована на півдні Африканського континенту.

Застосування камуфляжу

Крім забезпечення прекрасного маскування, камуфльований військовий одяг має великий запас міцності й практичності. Тому він став популярний у багатьох цивільних людей, особливо даному стилю надають перевагу ті, хто на професійному або аматорському рівні займається риболовлею чи полюванням. Якщо для любителів риболовлі такий одяг забезпечує додатковий комфорт в польових умовах, то мисливці цінують, перш за все, маскувальну функцію одягу, оскільки непомітність є одним з головних чинників в даному виді спорту.

Зимовий камуфляжний одяг, призначений для полювання, є необхідним абсолютно для кожного мисливця. Він не менш важливий за зброю. Зараз виробники подібної продукції при її виготовленні використовують ефективні конструктивні рішення і сучасні матеріали, які пройшли апробацію в процесі створення моделей спецодягу, призначеного для армії.

Головною перевагою зимового варіанту маскувальних костюмів, є тканина, яка взагалі не шарудить при русі. Зазвичай для теплоізоляції використовується спеціальний багатошаровий утеплювач синтетичного походження, який оптимально поєднується з підкладкою, виконаною з вітрозахисного матеріалу.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares