Як вибирати велосипед

Будь-яка людина, яка вирішила придбати велосипед, стикається з безліччю питань. Ось деякі з них:

  • Як розібратися у різноманітті сучасних велосипедів?
  • Як зрозуміти, який велосипед підходить, а який ні?
  • Як підібрати конкретну модель під свій зріст і вагу?

Велосипедисту-початківцю засіб пересування в першу чергу необхідно вибирати за наступними критеріями:

  • зріст;
  • вага;
  • стиль їзди;
  • тип велосипеда.

В інтернет-магазині Pigu.Lt (https://pigu.lt/ru/velosipedy) представлено широкий асортимент велосипедів для усіх категорій споживачів.

Як вибрати велосипед за зростом

У радянські часи більшість велосипедів мали один типорозмір рам, які практично на всіх моделях були горизонтальними. Тому і проблеми вибору велосипеда, як такої, не було: купувалося те, що було в наявності. На сьогоднішній день на ринку присутня дуже велика кількість брендів та моделей, і багато виробників велосипедів пропонують свої конфігурації рам, що, звичайно ж, ускладнює вибір. Деякі виробники розробляють свої власні таблиці підбору велосипеда за зростом.

Проте, в цілому, існують універсальні таблиці підбору велосипедів в залежності від зросту людини. Для класичних рам, що складаються з двох трикутників, універсальні таблиці найбільш точні й актуальні.

А найпростіший спосіб підібрати велосипед за зростом полягає в наступному. При покупці велосипеда поставте його між ніг, спиною торкніться сідла, при цьому відстань між горизонтальною трубкою рами і пахом має бути біля 5–15 см; це приблизно ширина долоні. Після цього відрегулюйте сідло і оцініть, наскільки вам зручно сидіти. Їзда на велосипеді з високою рамою може привести до травми при екстреному гальмуванні (вставши на ноги ви можете вдаритися пахом об раму). Також рекомендується провести так званий тест-драйв велосипеду, що допоможе зрозуміти, наскільки зручний для вас даний агрегат.

Як вибрати велосипед за вагою

Якщо ви нормальної комплекції і важите до 90 кг, то якихось особливих рекомендацій немає: ви просто вибираєте велосипед за зростом, згідно з універсальними таблицями. Якщо ж ваша вага понад 110 кг, то не варто купувати велосипед якомога більшого розміру, керуючись тим, що у великих велосипедів використовуються більш товсті труби при виготовленні рам. Краще буде купити велосипед трохи меншого розміру, щоб не відчувати дискомфорт при їзді.

Також зверніть увагу на вагу самого велосипеда, оскільки чим легший ваш байк, тим зручніше буде ним керувати і здійснювати будь-які маніпуляції (наприклад, піднімати на поверх в будинку без ліфта).


Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares