Світлодіоди і їх основні характеристики

Кожна людина, вперше зіткнувшись з вибором будь-якого освітлювального приладу, в тому числі і світлодіодів, знаходить на упаковці безліч незрозумілої для нього інформації. Якраз з нею і потрібно розібратися, перш ніж купити діодні світильники в інтернет магазині та встановити їх.

Розшифровуємо маркування на упаковці

  • Світловий потік

Це дані такого параметра, як кількість виробленого лампою світла. Одиниця виміру – люмени. Простіше кажучи, при більш високому показнику світлового потоку світло від приладу буде яскравіше.

  • Потужність

Спожита світловим приладом кількість електрики. Одиниця виміру – Ват. Іншими словами, чим вище потужність приладу, тим більше витрата електроенергії.

  • Світловіддача

Головний параметр роботи і продуктивності світлодіодної лампи. Одиниця виміру – люмен /Ват.

  • Діаграма випромінювання

Показник потужності освітлення. З його допомогою відбувається розподіл потоків, які випромінюються світлодіодом.

  • Температура та індекс кольору

Це відтінок світлодіоду. Одиниця його вимірювання – градус коливань (K), а інтервал показань 2 700-7 000 K. Оптимальним для зору людини прийнято вважати відтінок до 4 000 К, всі показники вище зазначеної відмітки вважаються «холодним білим». Зазначимо, що світлодіодна лампа – магазин Foton має доступну вартість в порівнянні з аналогами.

Індекс передачі кольору позначається параметр, який показує, чи буде візуально змінюватися колір предметів при висвітленні даної лампою. Чим більше ця величина, тим точніше буде зберігатися колір предмета.

Види світлодіодів

Багато хто думає, що все світлодіоди однакові, але це в корені невірно. Класифікація світлодіодів розрізняє їх не тільки за кольорами, але і по режимам роботи. Світлові прилади на кристалах можуть бути декількох різновидів:

  • Моргаючими – такі елементи застосовуються для того, щоб привернути увагу. За своєю структурою вони мало відрізняються від звичайних, але при їх виробництві застосована трохи інша технологія, яка дозволяє виробу моргати з інтервалом в секунду. Найчастіше такі елементи однотонні, але існують і більш складні, багатобарвні, які працюють завдяки RGB.
  • Кольоровими моргаючими – їх показники досить великі. Зазвичай виготовлені у вигляді двох кристалів, що функціонують у зустрічних напрямках. При ввімкненні одного – вимикається інший. Унаслідок такої роботи при змішуванні основних кольорів може утворитися ще один.

Цей список можна продовжити іншими характеристиками та докладніше про них розкажуть консультанти магазину.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares