Символ тепла та надійності: «Тернопільгаз» відзначає 75-річний ювілей!

Символ тепла та надійності: «Тернопільгаз» відзначає 75-річний ювілей!

Далекий 1948 рік. У Тернополі монтують перший газопровід, у котельні на вулиці Івана Франка загоряється перший пальник. Саме відтоді бере початок історія «Тернопільгазу» – нині потужного підприємства, де працюють сотні людей, які дбають, аби в наших домівках було затишно і тепло, промислові об’єкти чи бюджетні установи області завжди вчасно отримували голубе паливо. 

Тут цінують кожного, бо кожен важливий як маленький гвинтик у складній системі великого механізму. Дбають про ветеранів, люблять культуру і спорт, займаються меценатством. Активно підтримують ЗСУ – лише одноденних заробітків перерахували майже 4 мільйони гривень.   

Створена у 1948 році виробничо-експлуатаційна контора “Тернопільгаз” впевнено робила свої перші кроки. Саме тоді у Тернополі було змонтовано газопровід та запалено перший пальник у котельні електростанції на згаданій уже вулиці Івана Франка. Першим було газифіковано будинок №17, а далі поступово блакитне паливо прийшло в оселі жителів Тернопілля.

«Зелене світло для газифікації краю дала потужна на той час магістраль голубого палива «Дашава – Київ», з якої і розпочалася історія нашого підприємства з подачі газу в житлові будинки та на промислові об’єкти області», – зазначає керівник «Тернопільгазу» Олег Караванський.  

Виробничо-експлуатаційна контора «Тернопільгаз» складалася тоді лише з кількох десятків працівників. Нині ж – це потужне та успішне підприємство з професійним колективом, власними традиціями і цікавою історією.

З 1987 року «Тернопільгаз» очолює заслужений працівник промисловості України Олег Іванович Караванський, а загалом галузі він присвятив більше пів віку. Академік Академії соціального управління, член Міжреспубліканської асоціації ділового та науково-технічного співробітництва газових господарств, повний кавалер ордена «За заслуги»,  лауреат конкурсу «Людина року», член Української спілки промисловців і підприємців… Можна перераховувати нагороди Олега Івановича і подяки за меценатську діяльність, адже змалечку увібрав від мами і тата, що у цьому житті слід творити добро. 

Сам він згадує, як прийшов працювати у чудовий колектив газовиків у далеких вже 70-х роках минулого століття. Починав слюсарем служби підземних газопроводів. У той час колектив очолювала єдина на всю Україну жінка – Віра Безштанківська. Гуртувала довкіл себе енергійних хлопців і дівчат, небайдужих людей, які розбудовували підприємство.

У 1987 році, коли став керівником, Олег Іванович поставив завдання перед собою і колективом: максимум газифікувати усю область. І справді, голубий вогник спалахував у таких віддалених селах чи хуторах, куди у той час навіть автомобільної дороги не було. 

Саме за керівництва Олега Івановича на підприємстві створено сучасну матеріально-виробничу базу.  До речі, одним із важливих моментів діяльності ПрАТ «Тернопільгаз» стало масове впровадження приладів обліку у побутовому секторі. Цю роботу силами колективу завершили одними з перших в Україні.

На підприємстві велику увагу приділяють використанню новітніх технічних розробок, аби постачати газ споживачам безаварійно. Так, в області запроваджена технологія монтажу газопроводів із поліетиленових труб великої довжини, з’єднаних з електронагрівальними приладами в автоматичному режимі. Також з метою підвищення надійності і безпеки експлуатації газових мереж і споруд  проводять заміну морально застарілих регуляторів тиску газу на регулятори європейських фірм-виробників.

Нині в області природним газом користуються 922 населених пункти, з них  – 18 міст, 16 селищ, 888 сіл, загалом – 349 132 квартири. 

Для забезпечення високоякісної довідково-інформаційної та організаційної послуги споживачам газу, своєчасного реагування на побажання, запити, скарги створили Контакт-центр.

«Щодня, запалюючи газ чи включаючи обігрів будинків, ми не задумуємося над тим, що задля нашого комфорту працює чимало кваліфікованих людей, яких у народі називають просто «газовиками». У складних умовах сьогодення саме вони забезпечують безперебійне газопостачання для населення області, а це майже 350 тисяч абонентів; саме вони несуть відповідальність за безперебійну роботу 1742 газорегуляторних пунктів та обслуговування 14 тисяч кілометрів газових мереж», – зауважив у вітанні з нагоди 75-річного ювілею «Тернопільгазу» голова Тернопільської ОВА Володимир Труш.       

Справді, найвищою цінністю у колективі «Тернопільгазу» є  люди. Так повелося з часу створення, так є зараз. Тут панує взаємоповага до кожного. На підприємстві дбають про соціальний захист своїх працівників, з турботою ставляться до ветеранів.

Керівники об’єднання “Тернопільгаз”

«Сучасне підприємство “Тернопільгаз” формувалося щоденною працею згуртованого колективу. Не одне покоління газовиків області зробило свій внесок у газифікацію сіл та міст нашого краю.   

Шануємо, пам`ятаємо і  цінуємо ветеранів  – усіх тих, хто в числі перших до осель тернополян підводив блакитний вогник. Дякуємо їм за неоціненний внесок у нашу спільну справу, за науку і досвід, переданий молодому поколінню.

Сьогодні у трудових колективах газовиків Тернопілля працюють віддані справі висококваліфіковані люди, котрі забезпечують безперебійне та безаварійне газопостачання всіх категорій споживачів», – зазначає Олег Іванович.  

Не лише у праці, а й відпочинку, у спорті колектив «Тернопільгазу»  – це дружна і потужна команда. Уже традиційними стали спартакіади серед працівників газових господарств області та серед їхніх дітей «Майбутні олімпійці – серед нас». 

Неймовірне перевтілення газовиків можна також побачити щороку на обласному фестивалі-конкурсі художніх колективів «Блакитний вогник», який проводять з 2003 року. Цей фестиваль завжди вражає, дивує, здружує, відкриває таланти дорослих, дітей та онуків працівників «Тернопільгазу», а в нинішній непростий час ще й дарує усім частинку радості. 

«Наша робота – символ тепла та надійності, – каже Олег Караванський. – Ми варті того, аби жити і працювати на мирній, благодатній, рідній землі. Жити у вільній Україні. Жорстока, страшна війна перекреслила мрії багатьох українців. Нині найкращі наші воїни захищають Батьківщину. Ціна нашої Перемоги – занадто висока. Тому кожен має докладати зусиль до Перемоги. Впевнені, що наша праця потрібна. Знаємо, що наша допомога дієва. Віримо, що Перемогу наближаємо разом».

За час повномасштабного вторгнення рф на Україну підприємство “Тернопільгаз” допомагає, донатить, підтримує, а це :

  • перерахунок одноденного заробітку — майже  4 млн грн
  • виготовлення пічок-буржуйок  – 100 тис. грн 
  • надання дизельного палива – 210 тис.грн
  • закупівля інвентаря, інструментів, запчастин до військової техніки, канцтоварів та предметів побуту – 557 тис грн
  • радіостанції (168,8 тис. грн), квадрокоптери (225,6 тис.грн), генератор  і газонокосилка – (56,0 тис.грн), тепловізор і прожектор (185,8 тис.грн), дрон Mavik3 (100 тис грн), автомобілі (ЗІЛ-131, ГАЗ-66)
  • благодійна спонсорська допомога громадським організаціям (для допомоги ЗСУ) — майже 500 тис.грн. 
  • облаштування місць дислокації військових та інше.

А під час тихих урочин до 75-річчя у «Тернопільгазі» лунатимуть теплі слова вдячності колишнім керівникам, ветеранам,  тим, хто працює тепер. Бо кожне покоління внесло свою лепту у розбудову підприємства. І звучатиме щира молитва насамперед за наших захисників. І кожен у душі у цій молитві обійматиме найдорожче – Україну.

«Шановний Олеже Івановичу! Колектив видання «Наш ДЕНЬ» щиро вітає Вас і всю Вашу велику команду газовиків з чудовим ювілеєм!  Маєте чим гордитися, ділитися досвідом з колегами, тішитися здобутками! Хай Ваша нелегка праця завжди буде зігріта вогником родинного тепла, людської пошани і вдячності. Перемоги, мирного неба, з успіхом робити і надалі те, що любите! Міцного здоров’я Вам усім! Дякуємо за гарну співпрацю і партнерство упродовж багатьох років!»

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *