Такі недитячі бажання: маленькі переселенці на Тернопільщині мріють, щоб закінчилася війна

Такі недитячі бажання: маленькі переселенці на Тернопільщині мріють, щоб закінчилася війна

dity

«Я хочу, щоб рідні були живими й війна закінчилась» – такими бажаннями діляться діти зі сходу України, які оздоровлюються на Тернопільщині.

50 хлопчиків і дівчаток із зони АТО та Криму безкоштовно відпочивали в літньому таборі «Лісовий», що у селі Скоморохи Бучацького району.

За словами в.о. начальника обласного управління у справах сім’ї та молоді Ігоря Чорного, побоювання щодо мовного бар’єру, який міг би виникнути між учасниками літнього табору, не справдились. Навпаки, оздоровлення дітей зі східних областей у західній Україні зміцнило їхні знання державної мови, адже вони намагалися спілкуватись українською.

Серед маленьких переселенців, які відпочивали на Тернопільщині, є й ті, чиї батьки саме в цей час захищають кордони держави. Пережити непрості життєві обставини дітям допомагали психологи й медики управління ДСНС. Адже незалежно від того, звідки прибули учасники табору, усіх їх об’єднали зовсім недитячі хвилювання.

Внаслідок впливу стресових факторів, зазначають фахівці, хлопчики та дівчатка отримали психологічну травму: у них неспокійний, тривожний сон, надмірна агресія чи, навпаки, депресивний стан, відсутність апетиту тощо.

Під час тренінгів підлітки, які прибули з районів проведення АТО, цікавилися, як допомагати при вогнепальних пораненнях та інших травмах, що можуть виникати в результаті збройних конфліктів.

Разом із психологами діти розмістили на імпровізованому «Дереві бажань» свої сподівання. Мрії більшості з них були однаковими: щоб рідні були живими та щоб закінчилася війна.

 

 

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *