Тернопіль: народний аматорський хор «Заграва» відзначить 35-річчя благодійним концертом на підтримку ЗСУ

Тернопіль: народний аматорський хор «Заграва» відзначить 35-річчя благодійним концертом на підтримку ЗСУ

Народний аматорський хор національно-патріотичної пісні «Заграва» Палацу культури «Березіль» імені Леся Курбаса відзначить свій 35-річний ювілей благодійним концертом «Герої не вмирають, вони в серцях живуть».

Захід відбудеться у неділю, 16 червня, в Українському Домі.

Початок о 15:00 год.

Концерт організовано на підтримку Збройних сил України.

Вхід вільний.
Як повідомили в ТМР, хор об’єднує колишніх учасників національно-визвольної боротьби 1940-х і симпатиків національної ідеї. Виступав на урочинах у Тернополі й області та в інших регіонах України, в т. ч. на фестивалі «Повстанські ночі» на Рівненщині, під час відкриття 2-го і 3-го з’їздів УРП, Великих зборів Конгресу українських націоналістів у ПК «Україна», перед будівлею ВР України в день проголошення незалежності України (1991 р.), у дні святкування 1950-х і 1960-х роковин УПА в Києві. У 1998 році хор концертував у Польщі.

Історія хору почалася з невеликого співочого ансамблю, який виступав перед громадськістю міста Тернополя на Співочому полі, на Театральному майдані, у палаці культури «Березіль», у містах і селах області. Подружжя Євдокія й Петро Кекиші, Ганна і Петро Кудли, Іван Веселовський, Марія Білоус, Зіновій Льондер, Петро Каспрук, Надія Каменюк, Люба Павелко та патріоти молодшого покоління – ті, чиєю доброю волею зродилася «Заграва».

24 серпня 1991 року Гімн вільного українського народу «Ще не вмерла Україна» перед будівлею українського парламенту першою виконала тернопільська «Заграва».

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *