Тернопільщина торік торгувала із 119 країнами світу

Тернопільщина торік торгувала із 119 країнами світу

Обсяги експорту та імпорту товарів області у 2019 роув становили, відповідно,   434,3 млн. дол. США та 450,0 млн. дол. Порівняно з 2018 роком, експорт зменшився на 4,0 відсотка, імпорт збільшився на 7,4 відсотків. Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 15,7 млн. дол.

Зовнішньоторговельні операції товарами область проводила з партнерами із 119 країн світу. Експортні поставки надавали 229 підприємств області, імпортними користувалося 408. Про це повідомляє Головне управління статистики у Тернопільській області.

Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті, була Польща (50,7 відсотків обласного експорту та 38,3 відсотки обласного імпорту).

Вагомі обсяги експортних поставок здійснювались до Білорусі, Нідерландів, Німеччини, Іспанії, США, Туреччини та Швейцарії, імпортних надходжень – з Китаю, Німеччини, Литви, США, Італії, Швейцарії та Франції.

Обсяг експорту товарів до країн Євросоюзу становив 71,4 відсотки від загальнообласного обсягу експорту, імпорту – 72,1 відсотка від загальнообласного обсягу імпорту.

Основу товарної структури зовнішньої торгівлі області складали механічні та електричні машини, продукти рослинного походження, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, засоби наземного транспорту, крім залізничного, живi тварини; продукти тваринного походження, мінеральні продукти, різні промислові товари, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, недорогоцінні метали та вироби з них, готові харчові продукти.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares