“Тернопільські театральні вечори”: Дикий театр, рок-опера і “18+” (ПРОГРАМА)

“Тернопільські театральні вечори”: Дикий театр, рок-опера і “18+” (ПРОГРАМА)

З 17 по 24 вересня місто знову житиме в одному ритмі з режисерами і акторами. Традиційно перший місяць осені принесе фестиваль “Тернопільські театральні вечори. Дебют”.

Цього року він ювілейний – п’ятнадцятий. Фестиваль уже виріс і готовий до викликів не лише перед собою, а й глядачем. За словами організаторів, цього року це фестиваль молодості, який покликаний відкрити якомога більше талантів.

– Разом з академічними, традиційними театрами, які ми звикли в себе приймати, будуть театри несподівані, креативні, сучасні й ні на що не подібні, – розповідає режисер В’ячеслав Жила. – На фестивалі буде багато представників сучасної молодої режисури, які пропонують різні незвичайні форми.

Вісім днів – дванадцять вистав. На різний смак і настрій. Свої найкращі постановки покажуть аж шість театрів з Києва, із Тернополя, Рівного, Львова, Чернівців. Вистави відбуватимуться на великій і малій сценах драмтеатру та сцені лялькового театру.

– Федір Стригун привезе класику, потужну, масову – “Украдене щастя”, – каже В’ячеслав Жила. – Разом з тим будуть інші театри. Хотілося б, аби глядач якнайбільше побачив і вийшов за межі традиційного сприйняття. Наприклад, буде українська рок-опера «Біла ворона», яку поставив Максим Голенко, який вже зараз є одним з авангардових режисерів. У Києві йде його вистава “Афродизіак”, де зірки нашого кіно, телебачення і театру грають з цирковими акторами, із залученням трапецій акробатів, а глядачі сидять у целофанових плащах, бо зі сцени розкидається багато білої сировини. Тернополяни побачать і молоду режисерку Владу Білозоренко з виставою “Кольори”, у якій  жінки виконують чоловічі ролі. Спочатку взагалі не розумієш, що відбувається, а потім потрапляєш в цю незвичайну атмосферу, яку вони творять впродовж спектаклю.

Київський академічний театр «Колесо» привезе комедію за Миколою Кулішем “Блаженний острів, або Отак загинув Гуска”, Волинський музично-драматичний театр покаже “Любов до скону”. Вперше до Тернополя прийде столичний Дикий театр з  виставою про жінок “Бути знизу” із приміткою “18+”.

Закриватиме фестиваль музична комедія В’ячеслава Жили за повістю Гоголя “Сорочинський ярмарок”. Це – перенесення в інший, фантасмагоричний світ, сповнений гомону, народних пісень, запальних танців, незвичайних пригод і таємниць.

Про те, що цей фестиваль буде особливим, каже і директор драмтеатру Борис Репка.

– Тішимося, що фестиваль відбудеться. На початку року ми хвилювалися, чи буде, через фінанси. Але виділили кошти з обласного бюджету, – розповідає він. – Головне, що ми можемо забезпечити приїжджих акторів готелями. Ми задіяли всі сцени, аби глядачі змогли побачити якнайбільше.

На фестивалі вируватимуть пристрасть, кохання, пошук людиною себе у житті, у стосунках з державою, у стосунках чоловіка і жінки. Різні театри, які приїдуть до Тернополя, подають це по-своєму – класично або провокативно. Однак кожен, обіцяють організатори, спонукатиме до роздумів.

6

Антоніна Брик

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *