Тернопільський священик про Хрестопоклонну неділю

Тернопільський священик про Хрестопоклонну неділю

У третю неділю посту Церква для підкріплення нашого духу по-особливому вшановує Святий Господній Хрест. Звідси й назва цієї неділі – Хрестопоклонна.

Перед нами хрест із зображенням розп’ятого Сина Божого. Хрест, який був колись знаряддям ганьби і прокляття, прийнявши на себе Христа, став для сповідників Його символом радості і спасіння. Хрест не тільки подає радість і втіху, захищає і зціляє, але і постійно спрямовує наші думки до Голгофських подій.

Споглядаючи цей хрест духовним поглядом, ми бачимо всі страсті і муки Спасителя, які Він терпів з любові до нас, щоб з ворогів Божих зробити нас дітьми і спадкоємцями Царства Його. Через Хрест Господь увійшов у славу Свою і показав нам, що і ми до тієї слави можемо піднестися. Хто хоче бути учасником слави Христа, хай стане послідовником Його приниження, хай терпляче зносить долю, хоч би і найтяжчу, хай іде за Христом, і тоді може бути певний, що стане учасником Його слави.

Поклоняючись святому Хресту, розмірковуймо, що ми повинні зробити, щоб бути учасниками слави Спасителя нашого. «Хто хоче бути дійсним послідовником Христа, -каже св.Єфрем Сірін, – повинен радісно прийняти бідність за багатство, смуток за радість, зневагу за почесть, ганьбу за славу, бо в тім полягає правдива слава слуги Божого». Справжньому християнинові жодне нещастя не приходить несподівано, він знає, що в цій долині сліз не може сподіватися постійного щастя. Там, де інші втрачають мужність і впадають у відчай, він зберігає спокій душі. Його серце не засліплює себе земними благами, бо він переконаний, що жоден скарб землі не може винагородити втрату душі. Так поводилися всі святі і побожні люди.

Поклоняймося Животворящому Хресту Господньому з вірою в спасенну благодатну силу його. Припадаймо до нього з молитвою, сердечною скрухою, сповнені щирим покаянням у гріхах. Нехай буде міцною наша віра в непереможну і незбагненну силу Хреста Христового. Щоденно призиваючи її в молитві  на допомогу в боротьбі з гріхами проти зла, ми осягнемо вічне блаженство. Щиро благаймо Христа Спасителя і Бога нашого, щоб Він Своєю всесильною благодаттю допоміг нам в ці дні Великого посту і до кінця життя нести покладений Ним на нас хрест з повною відданістю волі Його і з твердою надією на Його ласку і милосердя.

о.Богдан ЗІНЧЕНКО

член Національної спілки журналістів України.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *