Тернополю можуть додати віку: у місті вперше проводять масштабні розкопки на території замку (ФОТОРЕПОРТАЖ)

7

Вже два тижні небайдужі тернополяни, волонтери і студенти-історики шукають старовинні мури тернопільського замку. Хлопці та дівчата працюють з 9 ранку і до шостої вечора, аби дослідити історію рідного міста.

5

– Ми запланували розкопки у 15 зонах – це ті місця, де роботи не перешкоджатимуть руху транспорту, – розповів Леонід Бицюра. – Ми шукаємо ту стіну, яка була елементом фортифікації всього замку, розшукуємо давні карти і документи, у яких можна було б отримати дані  про місце її розташування. Це – перші системні і комплексні розкопки у Тернополі за 25 років незалежності. Ми сподіваємося знайти цікаві речі, які відкриють історію заснування Тернополя. Адже місто отримало Магдебурське право за 8-10 років після свого заснування. Тому ми припускаємо, що тут було значно давніше поселення, аніж відомо на сьогодні. Адже непоодинокі випадки, коли археологічні дослідження відкривають багато невідомих фактів про заснування поселень і добавляють їм віку на десятки і навіть сотні років.

Із міського бюджету на розкопки виділили 600 тисяч гривень. Однак, кажуть, це лише початок. Для дослідження Тернополя навіть розробили спеціальну карту, якою користуються під час роботи.

6

– Тернопільський замок дуже постраждав, особливо після Другої світової війни, – розповідає автор карти Юрій Вербовецький. – Зберегли лише палац. А колись це був традиційний замок, який мав оборонні мури, в’їздову браму, каземати. Сьогодні Тернопіль нарешті розпочав досліджувати і відновлювати втрачену історичну спадщину. Насамперед потрібно знайти пам’ятки минулого, а потім бутафорно відновити їх, щоб сучасні тернополяни  і туристи могли побачити, яким був Тернопіль в минулому.

За два тижні робіт не вдалося знайти давніх знахідок, лише сміття.

– Щоправда, нам вдалося віднайти на набережній сліди давніх ремесел часів функціонування замку, – розповідає директор ОАСУ «Подільська археологія» Богдан Строцень. – Оскільки вони потребували високої температури, то, вочевидь, були винесені за межі міста. Ці знахідки потребують детального дослідження. Сьогодні ми звузили коло пошуків – знаємо, де точно немає стін, а де ще варто шукати. Думаю, наприкінці тижня ми вже зможемо знайти сліди давніх мурів.

  • 13
  • 12
  • 11
  • 10
  • 9
  • 8
  • 4

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *