Цей шалений, шалений світ

Цей шалений, шалений світ

14 липня під час святкування національного свята Франції – Дня взяття Бастилії – у Ніцці стався теракт. Його виконавець розігнав величезну вантажівку і спрямував її у натовп людей, які прогулювалися Англійською набережною після святкового салюту.

У результаті атаки, відповідальність за яку взяла на себе Ісламська держава, більше 80 людей загинули, з них 10 дітей та підлітків. Ще приблизно 200 осіб зазнали травм різних ступенів важкості.

За попередніми даними українського МЗС,  від теракту загинув один наш співвітчизник, ще двох – поранено.

Ця атака стала однією з найкривавіших у Європі після терактів в Парижі, (забрав життя 130 людей – 13 листопада 2015 року) та в Брюсселі (загинуло 32 осіб – 22 березня 2016 року).

П’ятикілометрова Англійська набережна є одним з найулюбленіших місць для прогулянок. Місцеві медіа повідомляють, що вантажівку-рефрижератор пропустили туди після того, як терорист запевнив, що продаватиме морозиво.

Розігнавшись, вантажівка майже два кілометри їхала крізь натовп, вбиваючи людей. Усе це тривало кілька хвилин…

У ніч на 16 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту – група озброєних людей намагалася повалити уряд. Основні події розгорнулися в Анкарі та Стамбулі.

У результаті спроби перевороту в Туреччині жертвами стали 265 осіб, поранення отримали щонайменше півтори тисячі людей.

Після того, як провладні сили відновили контроль у країні, влада Туреччини затримала близько 6 тисяч військових, яких підозрюють в участі у невдалій спробі державного перевороту. Крім того, на території Туреччині затримано майже три тисячі суддів і стільки ж прокурорів, які, за словами тамтешніх правоохоронців, були членами терористичної організації FETÖ/PDY”.

Ердоган виступив за відновлення у Туреччині смертної кари, щоб покарати заколотників, чим викликав різку критику Заходу. Проте, будь-які дорадчі голоси з Євросоюзу досі не мали жодного впливу на рішення, за багатьма ознаками, авторитарного режиму Туреччини.

Дивний перебіг подій під час путчу та деякі незрозумілі дії влади дали підстави вважати, що історія з переворотом від самого початку була зрежисована Ердоганом для зміцнення своєї влади.

Тепер він виглядає загальним улюбленцем, за якого вступився народ. Люди прислухались до його закликів вийти на вулицю, щоб боронити законно обрану владу, і фактично блокували спроби військових взяти ситуацію під свій контроль.

На користь цієї версії свідчить і те, як невпевнено діяли військові. Вони не мали чіткого плану дій та не вчасно не заарештували головних фігурантів у владі, дозволивши їм робити заклики до народу через ЗМІ та соцмережі.

Також виявилося, що два літаки F-16 заколотників тримали на прицілі приватний літак Ердогана. Це тривало увесь час його польоту з курорту Мармарис, де його застав переворот, до Стамбула. Винищувачі так і не відкрили вогонь по президентському літаку, а також  і по двох інших F-16, які його супроводжували та охороняли.

І, можливо, останній факт на користь інсценізації заколоту. Ердоган назвав переворот “подарунком богів”, бо це дає йому можливість очистити ряди державного апарату від “банд”. Масштабні репресії змусили багатьох світових політиків задуматись, чи не дурить він усіх.

Також цього тижня було неспокійно і в Алмати та Єревані, однак президенту Казахстану Нурсултану Назарбаєву та главі Вірменії Сержу Саргсяну вдалося втримати ситуацію під контролем та обійтися, так би мовити, «малою кров’ю».

Знову стріляли і в США, де тамтешні копи зажили слави садистів та свавільників.

Світ шаленіє і не завжди можна знайти логічне пояснення резонансним подіям, які відбуваються на нашій планеті. Проте, в сукупності всі вони свідчать, що десь, щось, когось не влаштовує. І тоді говорить зброя.

Передусім, на жаль, – зброя.


 
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares