“Ціна посту і лайків – втрати ЗСУ”: Міноборони знову просить блогерів не хайпувати на перемогах

“Ціна посту і лайків – втрати ЗСУ”: Міноборони знову просить блогерів не хайпувати на перемогах

Міністерство оборони вкотре просить громадян не оприлюднювати результати військових операцій до того, як це зробить Генштаб, аби не зашкодити діям і результатам українського війська.

Як інформує “Українська правда”, про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у Facebook.

Зокрема Маляр просить не писати про звільнені села чи міста до оприлюднення цієї інформації Міноборони або ЗСУ. Тому що ворог після таких публікацій починає їх знову атакувати, адже чутливий до публічності, зазначає заступниця міністра. При цьому детальніше причини такої ситуації Маляр обцяє пояснити після перемоги.

“У нас вже були ці прикрі інциденти коли звільняли Київську область. Тоді ми офіційно займали стриману позицію, бо командуванню операцією потрібна була тиша щодо просування наших військ вперед.

Все, що ми публічно говоримо, спрямоване на виконання оборонного задуму. Але навіть під моїми відео небайдужі люди та добровольці писали у коментах – “чому ж Маляр замовчує, що таке то село вже наше?”. Відповідаю – тому що нашим ЗСУ так потрібно – щоб під час військової операції була інформаційна тиша.

Вчора знов відбувся показовий випадок шкідливої для оборони публічності. Відомий блогер вдень оприлюднив інформацію про звільнення села Руська Лозова на Харківщині. І в цьому ж пості оприлюднив ще дві речі, які не треба було публічно писати. Інформація миттєво набула масштабного розголосу, на нас просто посипались запити і нам довелось її підтверджувати.

А вже ввечері там почалось загострення. Ворог активізувався… (увечері, за даними Маляр ЗСУ на цьому напрямку вже мали втрати: 1 загиблого і 12 поранених –ред). Ось така ціна посту і лайків.

Так, цю інформацію вам можуть надавати знайомі військові прямо з передової, але право її публічно поширювати належить Генштабу та Міноборони. Бо ця інформація є частиною військової операції. Не треба все що ви знаєте писати в соцмережах.

Наше суспільство доросле та емоційно зріле. Добре знає і розуміє що таке війна. Не треба безкінечно шукати приводи для новин про перемоги. Майте терпіння. І дайте спокійно попрацювати ЗСУ. Ми переможемо, але на це треба час і терпіння”‘ – зазначила Маляр.

Нагадаємо: Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний закликав блогерів утриматися від публічних оцінок бойових дій, рішень командирів тощо. “Лише військове керівництво володіє всією повнотою інформації та використовує її для відбиття агресії. Запорукою успішного знищення противника є нерозповсюдження цієї інформації” – зазначав він.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *