Тимчасові батьки: на Тернопільщині створили першу патронатну сім’ю

Тимчасові батьки: на Тернопільщині створили першу патронатну сім’ю

Патронат над дитиною – відносно нова форма опіки. В Україні вона з’явилась тільки кілька років тому.
Першу патронатну сім’ю у Тернопільській області створили 13 лютого в Кременці, повідомляє прес-служба ТОДА.
«Світлана та Володимир Герасимчуки успішно завершили навчання за Програмою підготовки патронатних вихователів та підтвердили свою готовність надавати послугу з патронату над дитиною», – йдеться у повідомленні.
Як повідомили в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, підготовка передбачала серію тренінгів, заняття з психодіагностики, навчання з надання першої домедичної допомоги дітям.
Успішно завершивши освітній курс та пройшовши співбесіду, сім’я уклала договір з органом опіки та піклування про надання послуги з патронату над дитиною.
«Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками», – роз’яснюють в ТОДА.
Термін тимчасового влаштування дитини у патронатну сім’ю не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший час, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares