Шумська криївка була засекречена 60 років – видали книгу з унікальними документами УПА

Шумська криївка була засекречена 60 років – видали книгу з унікальними документами УПА

На Тернопільщині презентували книгу про віднайдені унікальні криївки в Шумському районі.
Презентація видання «Бандерівська скриня. Архів УПА з криївки в Кордишеві на Шумщині» відбулася 13 лютого в обласній універсальній науковій бібліотеці.
Як повідомили у прес-службі ТОДА, у виданні зібрано цінні повстанські матеріали 1940-х років.
Виявили їх у двох криївках, які знаходились на піддашші церкви у селі Кордишів Шумського району. Документи, записки, агітаційні матеріали, листівки, патріотична література були дбайливо заховані у спеціальній скрині. Окрім цього, були знайдені предмети побуту, одяг підпільників, нагрудний значок-тризуб.
«Книга знайомить з важкими часами боротьби за волю України. Розповідає, на яку небезпеку наражали себе повстанці, як вони жили та переховувалися у криївках, працювали над агітаційними матеріалами, займалися військовою підготовкою. Зібраний матеріал також слугуватиме для патріотичного виховання нашої молоді, адже ми не повинні забувати імена своїх героїв, славну історію та унікальну ідентичність», – зазначив заступник голови ТОДА Арсен Марчишак.
За словами одного з упорядників книги, начальника управління культури ТОДА Григорія Шергея, розташування криївок у церквах – явище доволі рідкісне.
«Особливої уваги заслуговує те, що дані криївки були засекречені понад 60 років. Там перебував повстанський штаб, який організовував роботу щонайменше в 11 селах. У таких криївках могли переховуватись до 6 осіб.», – зазначив Григорій Шергей.
Видана книга за фінансової підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації та обласної ради.

Діана МИЧКО

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares