Як на Тернопіллі прощалися з колядою: у селі Малий Ходачків влаштували автентичні проводи Різдвяних свят

Як на Тернопіллі прощалися з колядою: у селі Малий Ходачків влаштували автентичні проводи Різдвяних свят

Традиційно цикл зимових свят завершує розколяда, коли свою майстерність показують колядницькі гурти, вертепи. «Прощання з колядою» у кращих українських традиціях влаштували минулої неділі  у Малому Ходачкові Тернопільського району. З нагоди завершення свят зібралось чимало людей, аби востаннє цьогоріч поколядувати і пощедрувати.

Розпочали символічний вечір-прощання з виконання колядки «Старий рік минає» та «Добрий вечір, тобі» у супроводі народного духового оркестру «Відродження» (художній керівник Віктор Водяний). Ведучі – завклубом Тетяна Тихонюк і завбібліотекою Христина Плуговська наголосили,  що свято коляди приходить до нас щороку, аби показати, що ми – єдина родина.

З привітальним словом до учасників різдвяного заходу звернувся голова Великобірківської ОТГ Любомир Ковч, висловивши слова вдячності всім учасникам цього дійства. Присутніми на цьому святі були парох села о. Василь Сліпчук та о. Іван Яцик, який є адміністратором парафій св. вмч. Параскевії П’ятниці та св. верх. ап. Петра і Павла смт. Великі Бірки. До присутніх звернувся  в.о. старости Володимир Береза, який представив новий депутатський корпус, що входить у Великобірківську ОТГ. Кожен із депутатів подякував за довіру та підтримку своїм односельчанам.

Учні Малоходачківської ЗОШ І-ІІІ ст. під керівництвом вчителя Н. Чуйко розвеселили усіх гостей традиційним вертепним дійством. Звеселяли гостей свята, додаючи святкового настрою, вихованці дитячого садочка, які поетичними словами та піснями прославляли новонародженого Христа (керівники Галина Бурба та Оксана Кравчук). Танцювальний колектив «Викрутас» (хореограф Оксана  Яцишин) вразив присутніх  чудовим  виконанням танцю,  за що отримали бурхливі  оплески  вдячних глядачів. Поринути в коляду, яка несе в наші душі радість, дали можливість колядники із села Костянтинівка під акомпанемент акардеона завклубом  О. Пиндус. У виконанні жіночого ансамблю «Веселі молодиці» та квартету «Срібні роси» (художній керівник  Михайло Полюга ) ніжно лунала святкова коляда. Неймовірний музичний передзвін голосів змусив слухачів затамувати подих.

Із святковим настроєм та позитивними емоціями  на захід завітали  творчі колективи з Великих Бірок. Зачаровували слухачів своїми дзвінкими голосами і колоритним співом жіночий вокальний ансамбль  Великобірківського будинку культури «Галичанки» (худ. керівник Людмила Береза).

Тріо  бандуристів  під керівництвом Ірини Куницької  виконало відому колядку «Спи, Ісусе, спи». А жителька села Смиківці, солістка Іванна Недошитко (керівник М. Сточанин) вразила всіх ніжним виконанням різдвяного твору. Своїм витонченим  і гармонійним  співом, щирістю, безпосередністю і невимушеністю  зворушували серця від маленького до великого віку  вокальний  жіночий  ансамбль «Соломія» Великобірківської музичної школи під керівництвом Юлії Вінтонюк. Справжнім єднанням душі з колядою стало виконання ансамблю скрипалів композиції  «Щедрик» на чолі з керівником Оксани Попик.

Закінчилося дійство спільною різдвяною колядою «Нова радість стала» та частуванням гарячого чаю. Сподіваємось, що давній український звичай прославляти Христа в колядках проросте міцним корінням в нашій громаді і стане чудовим приводом для зустрічі наступного року.

Христина Плуговська, завідувачка бібліотеки-філії с. Малий Ходачків.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares