Досвід Нових Санжар показав, що в умовах нового небезпечного захворювання громадам на місцях потрібно ретельно готуватися до прийому людей, що повертаються з-за кордону і можуть бути носіями вірусу. Тому колектив Чортківської міської ради, під головуванням Володимира Шматька в цьому випадку спрацював на випередження суспільної проблеми. І коли в Мінрегіоні відбувалися наради та говорили про необхідність самоізоляції для громадян, які не мають належних для цього умов, у Чорткові вже повним ходом йшли підготовчі роботи у виділеному для цих потреб приміщенні.
– «Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що карантин на відповідній території встановлюється та скасовується Кабінетом Міністрів України. Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму здійснюють місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Тому, одним із перших рішень нашого оперативного штабу було погоджено використати під тимчасову обсервацію приміщення спального корпусу Чортківської СШІ №3 ім. Р.Ільяшенка і силами міської ради обладнати кімнати усім необхідним для тимчасового там перебування людей на двотижневому карантині», – розповів міський голова Чорткова Володимир Шматько.
Приміщення перебувало не у надто обжитому стані, тому доводилося починати із електрики та сантехніки. Зате, в результаті, тут стало, «як вдома» – у кожній кімнаті люди могли користуватися телевізором, холодильником, мікрохвилівкою, та безкоштовним інтернетом. До слова, міський голова дякує за розуміння товариству Бітернет та керівнику #Ігор Вонс. Також, точково, до створення затишку людей, що перебували на обсервації, долучилися чортківські підприємці та благодійники.
«Напередодні приїзду, перших людей з-за кордону, працювали день і ніч, щоб все підготувати належним чином. Це була нагальна потреба часу. І вже 26 березня ми приймали на карантин перших людей. За увесь час в хостелі перебувало 15 чоловік, троє з яких перебувають там і до нині. Здебільшого їжу їм привозили їхні рідні, та були люди, яким я особисто доставляв харчі», – розповів представник міської ради Руслан Пліщук.
Зауважимо, що на тимчасовій обсервації у гуртожитку спортивної школи-інтернат перебували люди не лише з Чорткова чи новоутвореної громади, а й з різних сіл Чортківського району.
Коли термін обсервації у кількох людей закінчувався, то кімнати, в яких вони проживали, а також санвузли дезінфікували спеціалісти Чортківського міськміжрайонного відділу ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ».
Заробітчани, котрі перебували на обсервації, постійно у телефонному режимі контактували зі своїми сімейними лікарями. Двом робили ПЛР-дослідження на виявлення Covid-19 в організмі, оскільки у них були ознаки застуди. На щастя, усі, хто перебував чи досі перебуває на обсервації – повністю здорові.