У кількох областях України помітили рідкісне явище – північне сяйво

У кількох областях України помітили рідкісне явище – північне сяйво

Ввечері неділі, 5 листопада, у кількох регіонах України можна було спостерігати рідкісне оптичне явище північного сяйва. Північне сяйво помітили у Київській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Донецькій областях. Незвичайного кольору забарвлення неба спостерігали і жителі Тернопільшини.

Про “північне сяйво” повідомляли на Київщині, пише “Українська правда”. Зокрема, Бучанська міська рада написала, що над громадою спостерігається північне сяйво “Аврора” й опублікувала фото.

Краматорська міська рада написала про явище в Донецькій області.

Також незвичайне небо спостерігали на Харківщині, Чернігівщині, Одещині, Кіровоградщині, а також у Запорізькій та Херсонській областях, повідомляє “Суспільне”.

Сяйво, нетипове для європейського регіону, мало характерне червоно-рожево-зелене забарвлення.

Харківський астроном Володимир Кажанов пояснив, що небо червоного кольору спостерігають в різних областях України через геомагнітну бурю.

“В ніч з 5 на 6 листопада 2023 р. в Україні і багатьох країнах Північної півкулі Землі спостерігається яскраве полярне сяйво! На даний момент актуально і для північних країн Європи.

Сталася потужна геомагнітна буря (Кр7 на 17:40 UTC), пов’язана з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому”, – зазначив астроном.

Як пише “ZAXID.NET”, зазвичай таке явище можна спостерігати на відстані 20-35° від магнітних полюсів Землі, а Україна перебуває на широті 52°-44°, що робить північне сяйво тут рідкісним явищем. Північне сяйво виникає у верхніх шарах атмосфери Землі під впливом потоків заряджених частинок Сонця, які магнітне поле планети спрямовує до полюсів.

До слова, північне сяйво в Україні фіксують вже вдруге за рік. Вперше характерні рожеві плями на небі помітили 24 квітня 2023 року. Тоді полярне сяйво можна було спостерігати у багатьох областях України, в тому числі на Львівщині, Хмельниччині та північних регіонах.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *