У Кременці, з нагоди дня народження польсько-українського письменника Юліуша Словацького, відбудеться «Діалог двох культур»

У Кременці, з нагоди дня народження польсько-українського письменника Юліуша Словацького, відбудеться «Діалог двох культур»

Сьогодні мистецька та літературна спільнота відзначає 211-у річницю від дня народження видатного польсько-українського письменника, генія думки Юліуша Словацького. З цієї нагоди в Кременці на Тернопільщині, у літературно-меморіальному музеї, вкотре відбудеться «Діалог двох культур». Про це повідомляє сайт Кременецької міської ради.

В історію світової культури Юліуш Словацький увійшов як геніальний польський поет-романтик, основоположник польської національної драматургії, як “бурхливо-полум’яний демократ”, який своєю творчістю здобув визнання, любов і шану прогресивного людства. Його лірика, поеми і драми користуються широкою популярністю як Польщі, так й в Україні та інших державах Європи.

Поет високо цінував українську народну творчість, вважаючи її джерелом та моделлю національної поезії. Він твердив, що в українських думах також виразилася «душа поляків». І широко використовував український фольклор у своїй творчості.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *