У Старому Вишнівці на Тернопільщині мироточать ікони (фотофакт)

Чудотворні святині зцілюють душі і повертають здоров’я

IMG_2598

Церква Різдва Пресвятої Богородиці у селі Старий Вишнівець Збаразького району була споруджена близько 200 років тому. Побудована вона на місці старого храму. Навіть в часи найжорстокіших переслідувань храм ніколи не закривали, не було пропущене жодне богослужіння. Сюди завжди приходили люди із своїми проханнями та молитвами. У церкві відчувається особлива енергетика, одухотвореність та намоленість. Мабуть, саме тому у храмі невеликого села на Збаражчині ікони мироточать та зцілюють людей.

IMG_2576 IMG_2573

Образ Богородиці оновився і засяяв

У церкві є чудотворна ікона Вишнівецької Божої Матері. Вона має надзвичайно цікаву історію.

– У січні 1927 року у домі Прокопа та Домнікії Буковських трапилась неабияка подія – відновилася ікона Божої Матері «Млекопитательниці», яку за переказами, принесли з Почаївської Лаври у сім’ю їхні батьки, – розповідає настоятель храму отець Святослав. – Три доби від неї виходило чудесне сяйво. Аби засвідчити це диво, з Варшави запросили комісію фахівців. Адже на той час главою Церкви був митрополит Діонісій. Перед ними виступали 12 свідків, які присягалися на Євангелії, що на власні очі бачили диво. Звістка про це швидко поширилася.

IMG_2593 IMG_2572

Щоб побачити чудесну ікону і поклонитися їй, приїздили сотні людей. За свідченнями, коли до хати зайшли польські жандарми у капелюхах, із зброєю і цигарками, ікона враз стала темною, а після того, як вони покинули оселю, знову засяяла. Чудесно відновлену ікону віднесли до храму Різдва Пресвятої Богородиці. Розповідають, коли несли святиню, то проходили повз пожежу. Завдяки іконі вогонь погас. З того часу образ і знаходиться у нашій церкві. Люди ж, у домі яких трапилося чудо, померли в один день.

Відтоді, упродовж багатьох десятиліть, парафіяни і прочани приходили поклонитися іконі та зцілюватися від недуг. Навіть від ракових захворювань і безпліддя. Такі факти є і вони не поодинокі, запевняють у Старому Вишнівці.

IMG_2631 IMG_2632

Святині мироточать перед важливими подіями

Однак у церкві Різдва Пресвятої Богородиці є не лише чудотворний образ Матері Божої. Кілька років тому тут замироточили ікони. Священики пов’язують це явище з непростою ситуацією в житті України. Кажуть, воно може попереджати про нові виробування для країни, а також закликає людей молитися за мир в нашій державі.

– Вперше три роки тому на Пасху замироточила Голгофа, Плащаниця – це дуже здивувало і молитовно насторожило нас, – згадує отець Святослав. – Згодом на іконостасі мироточили центральна ікона Спасителя і Богородиці. То були великі і рясні краплі мира, що перетворювалися в потоки. Це сталося перед початком Майдану. Згодом, коли кров на Майдані полилася, мироточила ікона на Горному місці олтаря – «Цар Слави». За кілька тижнів до взяття Дебальцевого під час Різдвяного посту замироточила ікона-літографія Дубенської Божої Матері. Під час служіння та читання акафісту і освячення води ікона ще більше почала мироточити, настільки інтенсивно, що краплі мира зібрали і помазували ними вірних. Від того часу ця ікона постійно мироточить. Виносимо її з вівтаря для того, щоб люди могли приклонитися та помолитися.
Досі на ній є крапельки мира.

IMG_2633

Цього року перед Великоднем знову «заплакав» Спаситель.

– Перед Благовіщенням ввечері під час служби ми побачили, що мироточить ікона Спасителя, – розповідає священик. – До сьогодні на ній з’являються крапельки дорогоцінного мира. Ікона є у храмі з часу його спорудження на іконостасі. ЇЇ ні разу не виносили і не передавали нікуди, як і образ Богородиці.

Багато хто пов’язує чудеса в старовишнівецькому храмі з його намоленістю, особливістю місця його будови. Прихожани стверджують, що тут, як ніде, особливо відчувається Божа присутність. Від чудотворного образу багато людей завдяки своїм щирим і ревним молитвам отримали полегшення, вирішення своїх проблем, зцілення від хвороб, душевних терзань і неспокою.

IMG_2627

Аби побачити ікони, які мироточать, до храму, приходять багато парафіян. Люди моляться, просять у Бога зцілення, опіки для рідних і близьких. За словами отця, конкретних випадків здійснення див святинями у храмі не зафіксовано. Але до храму приїздить багато прочан із різних куточків України, просять у Господа допомоги і оздоровлення. Потім повертаються і дякують за допомогу.Кажуть, що завдяки щирій молитві перед мироточивими іконами та вірі вони змогли позбутися хвороб, вирішити різні життєві проблеми.

Останнім часом вишнівчани постійно моляться за бійців, які перебувають у зоні АТО. У селі вірять, що плачучі ікони опікуються Старим Вишнівцем та хлопцями, які воюють за Україну. Дякують Богу, що в селі немає ані поранених, ані загиблих.

IMG_2567

Настоятель храму отець Святослав сподівається, що нові факти мироточення ікон символізують добрі новини і принесуть мир Україні. Однак за це потрібно щиро просити Господа.

– Молитва має велику силу і здатна творити дива, – додає священик. – Людям потрібно зміцнювати свою віру, зупиняти війну та кровопролиття молитвою до Бога, мати страх Господній і смирення. Адже все в його руках. Тоді й отримаємо спасіння та милості від Божої Матері, здоров’я, очищення душі і тіла і настання мирних часів в Україні.

Юля ТОМЧИШИН.

Фото Івана ПШОНЯКА.

 

Молитва до Вишнівецької чудотворної ікони Матері Божої

О, Пресвята Владичице наша Богородице, Небесна наша Царице, що молоком Христа Бога нашого годувала і нас, негідних і многогрішних, Твоєю багатою милістю годуєш. Спаси і визволи нас, грішних рабів Твоїх, від даремних наклепів, від усякої біди й напасті і наглої смерті. Помилуй нас у денну, ранішню й вечірню пору і в усякий час збережи нас, чи то сидимо, чи стоїмо – охорони, коли спимо вночі і коли ходимо – на всіх шляхах покрий і заступи. Заступи нас, Владичице Богородице, від усіх ворогів наших видимих і невидимих та від усякого зла. На всякому місці і на всякий час будь нам, Мати Преблага, непоробною стіною й міцним заступництвом завжди, нині, і повсякчас, і навіки-віків. Амінь.

 

 

IMG_2639 IMG_2636

IMG_2571 IMG_2637

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *