У Тернополі народилася «Повстанська абетка»

У Тернополі народилася «Повстанська абетка»

DSC_0030

Українські школярі можуть вивчати історію рідного народу із патріотичної азбуки, яку уклав тернополянин. Це віршована розповідь про життя і пригоди юного вояка Української Повстанської Армії Алярмика та його друзів. Також у книжці згадуються відомі історичні постаті – Йосипко і Адольфик, які колишуть Ліліпутіна та головний антигерой 2013 року Медведчукович.

DSC_0059

Історик та громадський діяч Олег Вітвіцький видав абетку ще минулого року, але зробити репрезентацію книжки так і не встиг –в країні спочатку почалась революція, а потім війна.

DSC_0037

– Останніми роками був дефіцит якісної дитячої патріотичної  літератури, – зізнається автор. – Тож я, як батько, захотів створити щось нове, цікаве і запропонувати це дітям.

DSC_0032

Книжку пан Олег написав за три місяці. Робота художника Любомира Бейгера тривала довше, адже потрібно було відтворити особливий колорит тих часів та характери героїв. Перший наклад книжки швидко розійшовся, тому її довидали, додавши сторінки про „Небесну сотню”.

DSC_0030

Нещодавно російські журналісти зробили сюжет про видану тернополянином «Повстанську абетку». У ньому йдеться про те, що українцям змалку прививають бандерівські традиції та вчать ненавидіти інші національності. І автор, і педагоги, які бачили абетку, не згідні з такими звинуваченнями російських пропагандистів. Кажуть, що автори сюжету, очевидно, не тримали в руках книжки, тому розповіли про неї однобоко та необ’єктивно.  Абетку не вивчають в школі, а читатимуть на уроках позакласного читання,  аби ознайомити дітей із славною історією предків.

DSC_0029

Друге видання «Повстанської абетки» автор розповсюджує безкоштовно та презентує у навчальних закладах міста, а кілька сотень примірників планує передати дітям зі Сходу.

DSC_0024

Вихованці Тернопільської ЗОШ  №11 із зацікавленням розглядають абетку. Деякі слова для них нові, тож вони розпитують автора про їх значення.

DSC_0018

– Це сучасна українська абетка, яка зацікавить не лише дітей, а  й  їхніх батьків, – зазначає класний керівник 3А класу Ольга Хабарова. – Книжка допоможе нам виховувати у дітях патріотизм не лише на словах, а  на конкретних героях і прикладах. Така література дуже потрібна.

DSC_0016

Діти із смутком говорять про те, що зараз відбувається в Україні, про рідних, які воюють в зоні АТО, про те, що мріють, аби в Україні настав мир. А ще пообіцяли уважно прочитати абетку, щоб знати і пишатися історією рідної держави.

Юля ТОМЧИШИН.

 

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *