У Тернополі вже п’ять років діє унікальний ансамбль «Рум’янок», який відроджує та популяризує народні пісні і танці (ФОТО)

У Тернополі вже п’ять років діє унікальний ансамбль «Рум’янок», який відроджує та популяризує народні пісні і танці (ФОТО)

Українська народна творчість – одна з найбагатших у світі, стверджують науковці. За поетичною досконалістю та кількістю збережених творів наші  народні пісні не мають рівних у світі, а український танець вражає своєю самобутністю, характером і національним колоритом. Але всі ці надбання наших предків можуть залишитися в минулому, у наукових працях та архівних відео, якщо сучасна молодь і діти не вивчатимуть їх, не співатимуть пісні наших дідів-прадідів, не кружлятимуть в запальному українському танці.

У Тернополі на базі школи-ліцею №6 вже п’ять років діє унікальний ансамбль пісні і танцю «Рум’янок», де дітей змалку навчають народних українських пісень і танців, прививають любов до національних традицій і щонайголовніше дають нове життя нашій культурній спадщині, поєднуючи сучасне і минуле, стилізуючи народні твори і надаючи їм нового звучання.

Засновниці колективу – Любов Волинець ( керівник хореографічного складу колективу ) і Людмила Матвіїв ( керівник вокального складу колективу) втілили свою давню мрію – вивчати, відроджувати і популяризувати українську народну творчість. Адже обоє не лише мать профільну освіту, а й дуже люблять і цінують мистецькі скарби наших предків і розуміють, як важливо зберегти їх для майбутніх поколінь у сучасному світі.

  • Ідея назвати колектив «Рум’янок» належить Любові Волинець, – розповідає Людмила Матвіїв. – Це народна назва ромашки лікарської. Її згадують в одній з фольклорних пісень «Іванку, Іванку, дай ми рум’янку». Рум’янок – цілюща і корисна рослина. Тому ми вирішили, що це слово чудово підійде для назви нашого ансамблю. Також варто додати, що з самого початку серед засновників була ще Євдокія Загазей. Вона під час першого року працювала разом з нами, а потім пішла у декретну відпустку.

Основою репертуару є українські народні пісні і танці в сучасній стилізації, а також кілька авторських пісень тернопільських композиторів та авторів. За п’ять років вдалося поставити понад 250 хореографічних та вокальних номерів. Колектив щорічно проводить два звітних концерти для батьків,традиційним є зимове колядування в оселях учасників колективу та вчителів школи, вечорниці на Андрія, родинні посиденьки з конкурсами, українськими забавами і частуваннями.

  • Наша найважливіша мета з дня заснування ансамблю «Рум’янок» – навчати дітей українських традицій, пісні і танцю, відроджувати культурні надбання предків – додає Людмила Матвіїв. – На жаль, сьогодні це відмирає в наших родинах, сучасні технології витісняють дуже важливі речі, які так необхідні для продовження роду і нації. Тому ми щиро дякуємо батькам, які розуміють важливість української народної творчості і віддали дітей у наш колектив для того, аби відроджувати культурні скарби.

«Рум’янок» відвідують діти з 6 до 15 років. Їх поділяють на чотири вікові категорії. Всього у колективі 80 учасників.

  • Ми стараємося поєднувати народні традиції і сучасність, самі створюємо стилізації пісень і танців, — каже пані Людмила. – У такий спосіб ми зацікавлюємо дітей, прививаємо їм любов до народної творчості, показуємо, що ці твори актуальні і сьогодні. Маємо задум вивчити з дітьми фольклорні пісні і танці Тернопільщини, вже маємо напрацювання у цьому напрямку. Дуже хочемо організувати батьківський ансамбль.

 «Рум’янок» щороку бере участь у багатьох українських та закордонних конкурсах і фестивалях.  Його учасники мають чимало нагород, грамот та кубків, неодноразово ставали переможцями і лауретами різноманітних змагань. Зокрема «Рум’янок» став лауреатом 1 премії міжнародного фолькльорного фестивалю у Будапешті, здобув 1 премію у міжнародному фестивалі “Радост на Брега” в Болгарії, а також отримав третю премію на міжнародному фестивалі-конкурсі народної хореографії  ім.В.Глушенкова. Неодноразово колектив концертував у сусідній Польщі.

  • За кордоном дуже тепло сприймають українські пісні і танці, – розповідає Людмила Матвіїв, – цінують фольклорну творчість. Особливо захоплюються і поважають те, що народні твори виконують діти. Адже це означає, що культурні надбання передають з покоління в покоління. А це дуже важливо для нації.

Цієї зими «Рум’янок» відзначив п’ятиріччя з дня першого концерту колективу. Звичайно, через карантин свято відбулося у вузькому родинному колі. Але учасники колективу сподіваються, з кожним роком їх кількість лише зростатиме, а українські народні пісні і танці ставатимуть все популярнішими в сучасному світі.

Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *