У Зарваниці на Тернопільщині талановита художниця з Латвії навчає дітей унікальної техніки сучасного мистецтва (ФОТО)

У Марійському духовному центрі запрацювала перша в Україні мистецька студія повітряного пензля «Натхнення Зарваниці». Тут школярі можуть безкоштовно опановувати ази сучасного мистецтва та розвивати творчі здібності. Створили студію за сприяння ректора Марійського духовного центру отця Володимира Фірмана та декана Зарваницького отця Володимира Топоровського, а також за кошти, отримані з діяльності соціальних підприємств, що діють у Зарваниці.

Організатором та мистецьким керівником художньої школи стала  Христина Бочан – талановита художниця з Латвії, роботи якої вражають своєю майстерністю і реалістичністю. Її чудові картини та ікони можна побачити у Марійському духовному центрі, дитячому садочку «Джерельце», школі села Вишнівчик.

– Я вже давно хотіла ділитися своїм досвідом та знаннями і навчати мистецтву аерографії, – розповідає Христина. – Завдяки Марійському духовному центру мені вдалося реалізувати цю ідею. Діти матимуть цікаве заняття, навчатимуться і ми виростимо нове покоління художників. Адже аерографія – це зовсім інше, аніж малювати пензлем. Вона не дуже поширена, але як нове дихання у мистецькому світі.

За словами Христини, аерографія дуже часто асоціюється лише із фарбуванням авто. Але насправді – це вміння може стати основою для майбутньої професії. Аерографом можна малювати практично на будь-якій поверхні – дереві, пластику, кераміці, дитячих іграшках, металі, тканині, папері. Цю техніку використовують у макіяжі, бодіарті, оздобленні нігтів і навіть тортів та булочок. Просто кожну поверхню потрібно спеціально підготувати для оформлення аерографом та обрати відповідні фарби.

– Якщо дитина навчиться малювати аерографом, то з часом може знайти для себе справу на все життя чи хобі, – каже Христина.

Цікаво, що це мистецтво  має давню історію. Перші аерографічні малюнки знайдені в Печері рук в аргентинському місті Ріо-Пінтурас. Вони були створені близько 7300 років до н. е. Стародавні художники видували через порожнисту кістку пігмент-фарбу на стіну. Сьогодні ж для цього є спеціальні інструменти, які можна придбати у кожному художньому магазині.

Арт-студія «Натхнення Зарваниці» розташована у спеціально підготовленому приміщенні реколекційного будинку для прочан. Охочих навчатися дуже багато. Першими, хто опановуватиме нову техніку малювання – аерографію, стали 24 дітей віком 10-15 років, із Зарваниці та навколишніх сіл. Учні займаються двічі на тиждень по три години. Навчання триватиме 3 місяці, і після завершення курсу кожен учасник отримає сертифікат, який засвідчить освоєння ним навиків аерографії.

– Ми не очікували, що так багато дітей зацікавляться цим мистецтвом, – каже Христина. – Люди вже записуються на наступний набір. Сподіваюся, з часом ми будемо мати інше приміщення і будемо навчати ще більше дітей.

Христина малює аерографом вже 26 років. Вона закінчила художню школу в Латвії у місті Рига, а потім самостійно опанувала повітряний пензель. Христина вийшла заміж за українця Ігоря Бочана і кілька років тому вони переїхали у рідне село чоловіка Гайворонка Теребовлянського району.

–  Багато років удосконалювала свої вміння, вчилася на своїх помилках, – каже художниця. – Я з власного досвіду знаю, як складно починати самому. Тож  тепер ділюся з дітьми всім, що вмію сама.

Ірина Нагірняк

  • 1302202016
  • 1302202015
  • 1302202014

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *