У зоні війни: автомайданівці завезли їжу для тернопільських міліціонерів на Сході

У зоні війни: автомайданівці завезли їжу для тернопільських міліціонерів на Сході

Голова громадської організації «Автомайдан Тернопіль» Дмитро Гайдуцький, його заступник Роман Саган і представник міськради Микола Сивирин за дві доби здолали 2600 кілометрів, аби підтримати наших земляків і забезпечити їх продуктами.

slovjansk

Автомайданівці привезли понад тонну м’ясних і рибних консерв до міста Ізюм на Харківщині, де служать бійці спеціальної роти патрульної служби управління МВС в Тернопільській області.

– Тернопільські підприємці відгукнулися на звернення міського голови та надали харчі. Однак, виникла проблема, як доставити цей вантаж, – розповідає Дмитро Гайдуцький. – Ми звернулися до кількох перевізників, але всі при першій згадці про Слов’янськ відмовлялися. Тож наша організація, «Автомайдан Тернопіль», вирішила допомогти. У час Майдану ми постійно перевозили продукти, речі та ліки до Києва, тому маємо досвід проходження блокпостів та їзди в екстремальних умовах. Нас скоординували із замісником командира спецроти у Слов’янську, і ми вночі вирушили в дорогу. Коли були уже за сто кілометрів за Києвом, близько 7 ранку нам зателефонували і сказали, що у Слов’янську розпочалася антитерористична операція. Проїхавши таку значну відстань, ми розуміли, що повертатися не можемо, адже нас там чекають. Звичайно, був страх. Ми навіть не говорили рідним, куди насправді їдемо.

За словами Дмитра, дорогою до Києва було спокійно, а от після столиці блокпостів побільшало. Особливо на під’їзді до Харкова.

– Хочеться відзначити, що дорогою до Харкова ми бачили багато синьо-жовтих прапорів, написів «Україна єдина», – каже Дмитро. – А на Полтавщині навіть електричні стовпи розфарбовані у барви нашого прапора. Було приємно все це бачити. Під час поїздки ми всюди спілкувалися української мовою і з цим не виникало жодних проблем.

На схід чоловіки вирушили на авто з тернопільськими номерами. Коли на блокпостах  дізнавалися, куди вони прямують і з якою метою, одразу пропускали й радили, як краще туди добратися.

– Під’їжджаючи до пункту призначення, ми постійно консультувалися з нашим координатором, як безпечніше їхати, адже ситуація була надзвичайно напруженою, – розповідає Дмитро. – На той час уже збили чотири літаки, з боку Слов’янська долинали вибухи. Відчувалося, що ми дійсно перебуваємо у зоні війни. Перед містом Ізюм нас зустріли тернопільські бійці. Вони були дуже раді, що про них не забули, що жителі рідного міста їм допомогли. Дякували усім, хто їх підтримав.

В Ізюмі надзвичайно напружена атмосфера. Люди пояться нападу сепаратистів, на вулицях порожньо. Автомайданівці розвантажили продукти на базі дислокації спецроти і вирушили на блокпост, де служать наші правоохоронці.

– Ми їхали дуже швидко через місцеві села, щоб, бува, ніхто не вистрілив у машину, – додає Дмитро. – Так само проїжджали через ліс. Нам розповіли, що у деяких селах підтримують українську армію, вивішують синьо-жовті стяги. А в інших люди вороже налаштовані до всього українського. Бояться, що на них нападуть бандерівці. На дорогах практично немає звичайних машин, лише міліцейські. На блокпості неподалік Слов’янська наші хлопці служать разом з черкаським ВДВ і бійцями Національної гвардії. Вони стоять із двох сторін дороги, вириті окопи. Мене шокувало, що наші вояки не мають у чому захищати Україну. Хто у кросівках, хто у зимових берцях, хто у дірявих. Хлопці стоять під дощем і мокнуть. Немає дощовиків, брезентів для обладнання блокпосту, шоломів, рукавиць, бушлатів, балаклав, бронежилетів і багатьох інших речей. Це не іграшки. Там справді війна. Хлопці копають окопи по пояс у воді. Холодно, дощ, туман. Їм там дуже не просто. Але настрій у них бойовий, Кажуть, стоятимуть до кінця та боронитимуть Україну.

Тернополяни розповідають, що поїздка була доволі екстремальною і раді, що їм пощастило без пригод повернутися додому. Кажуть, коли виїхали з Харкова і побачили синьо-жовті прапори, на душі стало спокійніше.

Допомогти тернопільським правоохоронцям, котрі несуть службу у східних областях нашої країни, можуть усі небайдужі. Перерахунок коштів можна здійснювати у ТОБФ «Правопорядок» ід. код-26024950. Поточний рахунок: 26007060726896 ТФ ПАТ «Приватбанк», МФО-338783. Призначення платежу: благодійний внесок. Без ПДВ.

Також, зателефонувавши за номерами 0985866298, 0673529266, ви можете дізнатися, яку ще посильну допомогу можна надати тернопільським вартовим порядку.

Юля ТОМЧИШИН.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *