У ЗУНУ стартували вибори ректора: зареєструвалися три кандидати

У ЗУНУ стартували вибори ректора: зареєструвалися три кандидати

Нагадаємо, 20 березня Мiнiстерство освiти i нaуки оголосило конкурс нa зaмiщення посaди ректорa Зaхiдноукрaїнського нaцiонaльного унiверситету. На цю посаду претендують три кандидати. Вибори відбудуться 6 червня.  

Про це журналістам під час зустрічі розповіли професор,  голова організаційного комітету з проведення виборів Руслан Бруханський та голова Наглядової ради Анатолій Гулей. 

За словами Руслана Бруханського, кандидати зараз представляють свої програми на зустрічах з колективами факультетів, інститутів, коледжів відповідно до затвердженого графіку.

За механізмом проведення процедури виборів спостерігає Наглядова рада університету. 

“Ніяких порушень поки що не виявили. Сподіваємося, що їх не буде і надалі. Кандидати всім відомі. Вони є працівниками трудового колективу, тому ніяких таємниць чи розкриттів, які відбуваються традиційно на різних виборах, думаю, не буде. На виборах переможе той претендент, який набере понад 50% голосів. Якщо ніхто не набере потрібної кількості голосів, відбудеться другий тур», – каже Анатолій Гулей.  

31 травня кандидати на посаду ректора під час зустрічі з трудовим колективом та студентами також поділилися баченням подальшого розвитку вишу та презентували свої передвиборчі програми.   

Отож, на посаду ректора ЗУНУ претендує Оксана Десятнюк – проректорка з науково-педагогічної роботи, докторка економічних наук, професорка. Пані Оксану висунула вчена рада університету та конференція трудового колективу як єдиного кандидата.  

«Кожен має робити свою справу – віддано, щиро. Наполегливо, не заради себе, а на благо інших. Моя виборча програма базується на основних постулатах: збереження всіх здобутків трудового колективу університету, їх примноження і основне – запобігання викликам, які сьогодні є в Україні», – зазначає пані Оксана.

Кандидатка Ірина Іващук – самовисуванка. Директорка  навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б.Д.Гаврилишина, докторка економічних наук, професорка.  

«Найважливіше для мене зберегти цінності, які задекларовані в програмі. Наступне – це демократичний розвиток університету. Утвердження університету в глобальному просторі. Надання якісної освіти. Збереження студентоцентризму”, – каже пані Ірина. 

Кандидатує на посаду ректора також 40-річний Тарас Маршалок – професор кафедри фінансів, доцент, доктор економічних наук. 

Як розповів голова організаційного комітету з проведення виборів ректора Руслан Бруханський, усі претенденти підписали меморандум про забезпечення демократичного та чесного процесу виборів.

Участь у голосуванні за когось із кандидатів на посаду ректора візьмуть 920 делегатів від працівників університету та студентів.

«Наукових, науково-педагогічних працівників визначено на рівні 690 осіб. Розроблені пропорції. І, відповідно, за підрахунками за квотами – здобувачів освіти є не менше 15 % та інших працівників, які не є науковими, науково-педагогічними і педагогічними – до 10 %. Визначено присутність 139 здобувачів освіти та 91 іншого працівника, які не є науковими, науково-педагогічними. Отож, загальна чисельність делегатів становить 920 осіб», – підкреслив  Руслан Бруханський.

Вибори відбудуться у вівторок, 6 червня, в актовому залі університету. Тож відповідно у понеділок, 5 червня, день тиші. 

Триватимуть вибори з 9 до 15 години. На випадок тривоги передбачене резервне місце для голосування.

«Ми маємо кілька сценаріїв розвитку подій, тож будемо діяти залежно від ситуації. Під час тривоги передбачено перехід в укриття з продовженням виборів. Може бути опечатування залу і так далі. Це буде вирішувати виборча комісія», –   розповідає голова організаційного комітету з проведення виборів ректора Руслан Бруханський.   

Нагадаємо, нинішній керівник навчального закладу, доктор економічних наук, професор Андрiй Крисовaтий був ректором ТНЕУ, a згодом i ЗУНУ двiчi: з 2013 до 2018 року. У 2018-му його знову признaчили нa посaду ректорa. Тобто дві каденції поспіль Андрій Крисоватий очолював університет, отже, цього рaзу, втретє, бaлотувaтись на посаду ректора не може.

До речі, у своєму виступ Андрій Крисоватий закликав трудовий колектив та студентів підтримати єдиного кандидата, якого висунула вчена рада університету:

“Епоха Крисоватого закінчилася. Сьогодні я вже беру слово як голова вченої ради. У відповідності до рішення вченої ради єдиним кандидатом від нашого колективу було запропоновано кандидатуру Оксани Десятнюк. Пізніше вона також отримала підтвердження на конференції трудового колективу”.

Детальну програму кандидатів можна переглянути за посиланням.

Фото “Суспільне Тернопіль”.Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *