Українська мама «Залізного Майка»: як уродженка Тернопільщини виховала чемпіона світу

Українська мама «Залізного Майка»: як уродженка Тернопільщини виховала чемпіона світу

Донька емігрантів з Тернопільщини не лише всиновила й виховала легенду боксу, а й захищала його у найважчі часи. Майка Тайсона у дитинстві поліція заарештовувала 38 разів. Невідомо, ким би виріс хлопець, якби його не всиновили Кас Д’Амато та українка Камілла Еващук.

Камілла Евальд народилася у селі Староміщина на Тернопільщині. Її батьки, Гнат і Настя Іващуки, перед Другою світовою війною емігрували до Канади, пише 24 канал з посиланням на журнал Українки.

Батьки Камілли змінили прізвище на Евальд, яке було більш звичне для тих країв. У 1940-х роках українка переїхала до США, де познайомилася з тренером з боксу Касом Д’Амато.

Через розбірки з мафією Д’Амато залишив Нью-Йорк та переїхав у будинок Камілли, у якому було 14 кімнат. Тренер брав хлопців з неблагополучних сімей та виховував з них боксерів.

Майк Тайсон ріс у районах з високим рівнем злочинності. Майбутня зірка світового боксу до 13 років 38 разів потрапляв до поліцейського відділку.

У цей час Тайсон потрапив у поле зору Д’Амато, який забрав його у свій будинок прямо зі спецшколи для неповнолітніх злочинців. І якщо тренер займався розвитком боксерських навичок юного Майка, то Камілла стала для хлопця другою мамою.

У будинку галичанки була запроваджена дисципліна. Кожен з вихованців боксерської школи відповідав за певну роботу. Майку Тайсону довірили виносити сміття з будинку. Він дуже не любив це робити, а тому тричі втікав з будинку.

Втім, Камілла не була строгою до хлопців. Вона вчила їх читати, писати та часто пригощала чимось смачненьким.

Тайсон дуже любив голубів та весь вільний час проводив з ними. Камілла допомогла юнаку побудувати клітку для птахів.

У 16 років Тайсон втратив біологічну матір, тож Кас і Камілла стали прийомними батьками боксера. Саме у їхньому оточенні Майк відчув справжню турботу та сімейний затишок.

«Вона навчила мене незалежності й дисципліні. Для неї було важливо, аби моя кімната була прибраною, щоб я ввічливо спілкувався з людьми. Після того як я став знаменитим боксером, мені вже не потрібно було мити посуд чи підмітати підлогу, але я знав, що маю бути самостійним», – розповів Тайсон про свою другу маму під час візиту в Україну.

Д’Амато не дожив рік до тріумфу свого вихованця, коли у 18 років Тайсон став наймолодшим в історії чемпіоном світу. У цей час поруч із боксером була його українська мама – Камілла Еващук. Вона підтримувала його навіть у складні часи, коли Тайсона звинувачували у зґвалтуванні та вживанні наркотиків.

«Ви ставитеся до нього, ніби він машина, а не людина з душею», – говорила Камілла на захист Майка. Він завжди міг розраховувати на підтримку прийомної матері, у будинку якої його завжди очікувала кімната.

Коли Майк Тайсон створив сім’ю, то Камілла стала бабусею для його дітей.

У 2001 році, у віці 96 років, Камілла Евальд-Еващук пішла з життя. Майк Тайсон не стримував емоцій та зазначив, що завдяки цій неймовірній жінці йому пощастило відчути материнську підтримку та любов.

Хтозна, можливо, якби на життєвому шляху Майк Тайсон не зустрів українку, то ніколи не став би всесвітньовідомим боксером.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *