Військкоматів не буде! З 1 січня ці установи реформують і зроблять відкритішими

На Тернопільщині триває призов на строкову військову службу. Цьогоріч з нашої області вирушать у навчальні центри 550 хлопців. Більша частина з них вже розпочали службу, повідомили в обласному військкоматі. Серед лідевір цьогорічного призову – Тернопільський об’єднаний міський комісаріат, Зборівський, Теребовлянський, Бучацький та Збаразький районні комісаріати.

– Не виконують планове завдання Заліщицький, Козівський, Шумський та Гусятинський комісаріати, – повідомив військовий комісар Тернопільського облвійськкомату полковник Леонід Нечепорук. – Призовники масово ухиляються від призову, не з’являються у зазначений в законодавстві час у призовні комісії. З Тернопільщини ще маємо відправити близько 200 хлопців у ЗСУ, Нацгвардію, Державну спеціальну службу транспорту. Закликаємо жителів області бути свідомими.

– Багато юнаків призовного віку мають право на відстрочку, але не подають вчасно документи, – додає військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського комісаріату підполковник Сергій Данилюк. – Тому закликаю чоловіків до 27 років з’явитися у військкомати.

Цьогорічний призов востаннє в історії України проводять військові комісаріати. Вже з 1 січня їх замінять територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Зміни випробували у Чернігові, Одесі та Рівному і тепер спроваджуватимуть в інших регіонах.

Як повідомляє заступник військового комісара Тернопільського облвійськкомату полковник Олександр Скумбрій, реорганізацію проводитимуть на базі обласного та районних військових комісаріатів проведуть реорганізаційні заходи. Зміни відбудуться з метою подолання деяких негативних явищ, які є, на жаль, під час службової діяльності військкоматів.

Посадовці сподіваються, що заміна пострадянської назви “військовий комісаріат” на центр комплектування та соціальної підтримки та переформатування роботи місцевих органів військового управління покращать їх імідж серед населення.

– Завдання центрів залишатиметься незмінне: призов на строкову військову службу, відбір на військову службу за контрактом, укладання контрактів з резервістами та охочими вступити в підрозділ територіальної оборони, оборонно-мобілізаційна робота, продовження ведення територіальної оборони, – наголошує Олександр Скумбрій.  – Ці новостворені військові організації мають бути більш відкритими для суспільства. Забезпечуватимуть взаємодію з місцевими органами самоврядування виконавчої влади, громадськими організаціями. Пріоритетні напрямки – це оборонна робота і соціальна підтримка та юридична допомога громадянам, звільненим з військової служби, та їхнім сім’ям. Ми очікуємо створення ефективного органу військового управління, якого не будуть боятися люди, зокрема чоловіки призовного віку, буде ефективна співпраця з громадськими організаціями, місцевими громадами.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *