Велика кількість українців зараз намагається знайти хорошу роботу за кордоном, в основному – в країнах ЄС. Для того, щоб влаштуватися на роботу за фахом, та ще й отримувати хорошу зарплату, потрібно мати європейський диплом та вільно володіти хоча б польською мовою, а бажано – ще й англійською. Саме тому сучасна молодь намагається прикласти усіх можливих зусиль, аби поїхати навчатися за кордон та отримати європейський диплом. Оптимальний варіант на сьогоднішній день – обрати вузи в Польщі, звернувшись на Проект Освіта без кордонів. Співробітники цього проекту допомагають абітурієнту у всіх питаннях, які стосуються вступу та навчання в Польщі після 11 класу. До речі, якщо вас цікавить, як поступити в Польщу після 9 класу, ви також можете звернутися до фахівців цього Проекту, адже українська молодь може безперешкодно вчитися в польських ліцеях та технікумах.
Вступ до вузів Польщі
Хто може вступити та коли краще подавати документи? Можуть вступити українці, які мають свідоцтво про повну середню освіту та які вчасно нададуть до польського університету повний пакет документів. Подавати документи можна до 31 липня, проте зробити це треба якомога раніше після збору всіх документів. Адже майте на увазі: з 2019 року термін розгляду візової анкети може складати 60 днів, тому не варто відтерміновувати подачу документів до ВНЗ, а потім – і візової анкети.
Однією з основних вимог при зарахуванні є наявність сертифікату B2 з польської мови. Якщо ви хочете навчатися на англомовній програмі, тоді потрібно подати сертифікат про знання англійської мови, також на рівні B2, тобто достатньому для сприйняття інформації на парах. Обов’язково ознайомтесь з переліком документів, який вимагає ваш університет, адже цей перелік у різних вузах Польщі може дещо відрізнятися. Проте будьте спокійні: результати ЗНО від абітурієнта вимагати ніхто не буде.
Скільки триває навчання? На більшості спеціальностей – 5 років: 3-3,5 на бакалавраті та 1,5-2 роки – на магістратурі. Починається навчання з 1 жовтня, а не з 1 вересня, як в Україні. Це дає змогу студентам більше відпочити або ж підзаробити коштів на кишенькові витрати.
Обрання університету – ще один важливий нюанс для кожного з абітурієнтів. Значною популярністю користується Люблінський університет ім. Марії Склодовської-Кюрі, більшість факультетів Ягелонського університету, Варшавский університет та Політехніка та інші ВНЗ. Щоб вам легше було зробити свій вибір, ознайомтеся з рейтингом університетів «Перспективи», він формується щороку та ранжує університети від найкращих до найменш престижних.
Чи можуть студенти підробляти під час навчання?
Так, можуть. Проте бажано, щоб така робота не заважала навчанню. Тому часто студенти підробляють офіціантами, репетиторами англійської мови, часто обирають роботу в колл-центрі для рекламування товарів тощо. Вільними у студентів є вихідні, а також час після занять. Є велика кількість вакансій, які дозволять підзаробити та не будуть заважати навчанню.
Вільний час студентів
Студенти найчастіше оселяються в гуртожитках: це змога весело провести вільний час та жити недалеко від ВНЗ. У вільний час студенти ходять до галерей, на виставки, у сучасні музеї, весело проводять час у кафе, із задоволенням подорожують мальовничими містами Польщі.