Вихваляє кум куму… І не соромно йому?

Вихваляє кум куму… І не соромно йому?

Анекдот до теми.

Гонтарєва покликала на нараду з порятунку гривні всіх колишніх голів НБУ. Ющенко їй сказав, що при ньому долар коштував спочатку 2 гривні, а наприкінці – п’ять. Стельмах згадав, що при ньому долар коштував 8 гривень, а Кубів – що 12. Гонтарєва підрахувала: 2+5+8+12. Вийшло 27 гривень. За 1 долар.

Куми бувають різні: слухняні й неслухняні, багаті і бідні, чесні і навпаки, талановиті і бездарні… Одне слово, різні. У всіх без винятку. Навіть у президентів.

Правда, з бідними я палицю перегнула. Принаймні, у нашого з вами президента бідних кумів нема. Бо хоч у вже майже екс-генпрокурора Віктора Шокіна власних статків – як кіт наплакав, бідним його назвати язик не повернеться. Просто президентський кум Віктор усі свої статки вчасно переписав на іншу особу. Яку саме? А то його особиста справа, – дохідливо пояснив українцям генпрокурорів помічник Владислав Куценко.

Зате у Віктора Миколайовича є інша позитивна риса. Він – дуже слухняний кум. Бо не встиг Петро Олексійович запропонувати йому подати у відставку (не з власної волі наш гарант це зробив і не одразу, просто Джо Байден сильно-пресильно наполіг), як до вечора 16 лютого народ уже знав: заяву на звільнення Шокін написав.

Ну і що, як відтоді багато води спливло?

По-перше, президентський кум у відпустці. А вона у державних службовців довгенька.

По-друге, Верховна Рада теж не на роботі. Себто вона начебто працює, але поза сесійною залою. Аж до 15 березня. А без депутатів генпрокурора не позбудешся.

Правда, і депутати це не завжди роблять, як належить. Приклад Арсенія Петровича, котрому за цілий рік натхненної праці на благо України того ж 16 лютого нардепи «двійку» поставили, але у відставку не відправили – яскраве тому підтвердження.

Втім, а що тут дивного? У ті часи, коли Яценюк ходив до школи, двієчників традиційно залишали на ще один рік у тому самому класі…

Ой, як класно! Тим паче, що клас, точніше – Кабінет (міністрів) це саме те, звідки Арсеній Петрович і сам іти не хоче.

Тут я повинна уточнити, що Яценюк Порошенкові, на відміну від Шокіна чи тих же Ющенка з Луценком, ніякий не кум.

А от наступна моя сьогоднішня героїня – теж президентська кума. Звати її Валерія Гонтарєва і вона – голова Нацбанку України.

Про те, що Порошенка і Гонтарєву пов’язують давні міцні й ділові взаємини, зокрема – у банківській та інвестиційній сферах, всім відомо.

Те, що Петро Олексійович дуже високо оцінює ділові якості Валерії Олексіївни, теж ні для кого не таємниця. Про це нам із вами гарант Конституції вперше сказав ще у червні 2014-го, пропонуючи її на посаду голови Нацбанку України. І повторив свої похвали у січні ц.р., назвавши Гонтарєву «одним із кращих державних банкірів Європи».

Більше того, останньою приємною новиною в останні дня 2015-го, зізнався Порошенко, для нього було висунення Валерії Гонтарєвої на позицію кращого банкіра с віту.

Але не так сталося, як гадалося… За рейтингом чотирьох фінансових видань, глава НБУ опинилася на 57-63 місцях. Із 74-х. Річ у тім, що кожен журнал складає свій рейтинг номінантів на звання найкращого. Але те, що як позиція №57, так і позиція №63 дуже далекі не те, що від першого місця, а й від першої десятки, зрозуміло навіть людям, дуже далеким від банківської справи.

Коротко кажучи, українська номінантка опинилася у компанії своїх колег із Венесуели, Гватемали, Узбекистану, Іраку і Нігерії – тобто таких же банкірів-невдах, як і вона…

Власне, прості українці – на відміну від свого президента – теж вважають, що Гонтарєва не варта посади, яку займає. До речі, минулого тижня «Наш ДЕНЬ» повідомив результати соціологічного дослідження Інституту Горшеніна.

Так от, за рівнем народної довіри президентська кума опинилася на останньому місці. Їй довіряють лише 2,8 відсотка опитаних. На сходинку вище, із своїми 3,5 відсотками довіри, піднявся президентський кум Шокін.

Як кажуть у таких випадках, далі (читайте – нижче) нікуди…

При цьому зарплата Валерії Олексіївни торік склала 1,3 мільйона гривень. І це – одна тільки зарплата! За що? За те, що гривня упала в прірву?

Втім, попередник Гонтарєвої, наш земляк Степан Кубів, який опустив національну валюту до 12 грн. за долар, теж отримував більше 100 тисяч зарплати щомісяця.

При керівництві Гонтарєвої в НБУ свої капітали збільшили всього-навсього три банки: Порошенків «Міжнародний Інвестиційний Банк», «Авангард» Віталя Яреми та начебто вже колишній гонтарєвський «Авант Банк». Ще у 2014-му столична прокуратура порушила карну справу проти Гонтарєвої «за розгойдування курсу гривні». А потім цю справу перебрала Генпрокуратура. Результат? Кум Шокін кумі Гонтарєвій ока не виклює…

А поки ж знесилена гривня «рве» ціни вгору геть на усе, перетворюючи мізерні зарплати і пенсії простих українців на ще мізерніші, президентська кума оновлює свій кортеж і посилює охорону. Зокрема, їздить віднедавна Валерія Олексіївна у броньованому джипі «Мерседес» за 10,5 мільйона гривень. У супроводі охоронців – у позашляховику «Мерседес» за 3,5 мільйона…

Ось таке життя-буття у поки що голови НБУ Валерії Гонтарєвої. Поки-що… Бо під час недавньої зустрічі Петра Порошенка з главою МВФ Крістіною Лагард остання назвала однією з умов надання Україні чергового траншу кредиту усунення Гонтарєвої з її нинішньої посади.

Диво-дивне: за звільнення кума Шокіна просить віце-президент США, за куму Гонтарєву – керівництво Міжнародного валютного фонду.

Шокіним Порошенко вже майже пожертвував.

На черзі – Гонтарєва.

Тетяна САВКІВ.

Автор

Тетяна Савків

Заслужений журналіст України
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *