Викрили хакерів, які атакували міжнародні фінустанови, що надають допомогу Україні: серед учасників угруповання – батько й син із Тернополя

Викрили хакерів, які атакували міжнародні фінустанови, що надають допомогу Україні: серед учасників угруповання – батько й син із Тернополя

Кіберфахівці Служби безпеки України разом із правоохоронцями з США, ЄС, Великої Британії та інших країн-партнеріввикрили учасників міжнародного угруповання хакерів “LockBit“, котрі блокували роботу фінансових установ західних країн та вимагали гроші за відновлення роботи.

Про це повідомила Служба безпеки УкраїниНаціональна поліція України.

Протягом майже 5 років зловмисники здійснили понад 3 тисячі кібератак проти фінансових установ та корпорацій західних країн, які надають оборонну допомогу Україні. Задокументовано, що тільки з однієї з американських компаній хакери вимагали понад 90 млн. доларів США. Для викрадення корпоративних відомостей хакери використовували спеціально розроблені програми-вимагачі, розповіли в СБУ.

Серед організаторів та учасників угруповання були громадяни України та росії. 

В Україні злочинців представляли батько і син, від дій яких постраждали фізичні особи, підприємства, державні установи та заклади охорони здоров’я у Франції. Слідчі Нацполіції провели ряд обшуків за місцями проживання хакерів у Тернополі, вилучили мобільні телефони й комп’ютерну техніку.

За даними розслідування, учасники міжнародного угруповання дистанційно “запускали” шкідливе програмне забезпечення на комп’ютери користувачів. “Вірус” збирав інформацію, а потім блокував роботу техніки та “пропонував” її відновити після оплати послуги. У разі відмови зловмисники погрожували паралізувати весь технологічний процес потерпілих компаній та оприлюднити їхню конфіденційну інформацію в мережу.

У ході слідчих дій правоохоронці вилучили понад 30 серверів у США та семи країнах Євросоюзу, з яких зловмисники проводили кібератаки і де зберігали викрадені дані. Також заблоковано понад 200 криптовалютних рахунків злочинного угруповання.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *